Rehabilitoloģija

Fizikālās medicīnas un rehabilitācijas medicīnas ārsts (FRMĀ) jeb rehabilitologs ir speciālists, kura galvenais uzdevums ir pilnīga vai daļēja ķermeņa funkciju atjaunošana, kuras zaudētas vai traucētas traumu, operāciju vai slimību rezultātā. Rehabilitologs novērtē pacienta fizisko un psiholoģisko stāvokli, veic zaudēto funkciju atjaunošanas perspektīvu analīzi, izstrādā atveseļošanās plānu.

 

  • Rehabilitologs izveido rehabilitācijas plānu ķermeņa funkcionalitātes atjaunošanai
  • Rehabilitācijas procesa uzsākšana paralēli pamata ārstēšanai ļauj sasniegt labākus rezultātus
Kad nepieciešama rehabilitologa vizīte?

Rehabilitologa konsultācija ir būtiska, kad pēc slimības, traumas vai operācijas sākas atveseļošanās periods. Tā ir nepieciešama šādu slimību un simptomu gadījumos:

  • smagas komplikācijas, kas izraisījušas slimības (piemēram, insults, infarkts, diabēts, aptaukošanās, nervu sistēmas slimības u.c.);
  • muskuļu un skeleta sistēmas disfunkcija, traumas, sasitumi, sastiepumi;
  • ierobežota mobilitāte vai citi traucējumi, kas traucē normālu fizisko aktivitāti;
  • elpošanas procesu sarežģījumi – astma, hroniska obstruktīva plaušu slimība (HOPS), cistiskā fibroze u.c.;
  • pacientiem ar visu veidu vēža diagnozēm visos ārstēšanās posmos.
Kā sagatavoties vizītei?

Izveidojiet sarakstu ar jautājumiem un simptomiem, kā arī visiem lietotajiem medikamentiem un pārtikas piedevām. Sagatavojieties runāt par diētu un fiziskiem vingrinājumiem – tie ir faktori, kas ir svarīgi jūsu vispārējai veselībai, ne tikai muguras sāpēm vai sporta traumām.

Kā notiek vizīte?

Rehabilitologs novērtē pacienta vajadzības, iepazīstoties ar medicīnas vēsturi, un veic veselības stāvokļa fizisku novērtēšanu, kā rezultātā izstrādā konkrētu rehabilitācijas plānu. Ārsta mērķis r atjaunot ķermeņa maksimālo darbību un traucēto funkciju uzlabošanu. Atkarībā no rehabilitācijas plāna pacientu var nosūtīt pie šādiem speciālistiem:

Informācija par pierakstīšanos VCA

Pieejama valsts apmaksāta rehabilitologa konsultācija, kā arī to sniedz kā maksas pakalpojumu gan bērniem, gan pieaugušajiem.
Pacientiem ar veselības apdrošināšanas polisi pakalpojumus apmaksā atbilstoši veselības apdrošināšanas programmas nosacījumiem.