Manuālā terapija VCA

Manuālā terapija

Manuālā terapija ir ārstniecības metode, kuras laikā terapeita rokas tieši saskaras un iedarbojas uz pacienta ķermeni. Manuālā terapija ārstē funkcionālos traucējumus locītavās un/vai mīkstajos audos, kas izraisa sāpes un samazina kustību amplitūdu. Kad sāpes ir mazinātas un locītavu kustīgums uzlabots, pacientam ir vieglāk atjaunot normālos kustību modeļus un izmantot to maksimālo funkciju.

 

  • Manuālā terapija ir personalizēta ārstēšanas metode, katram pacientam tiek piemērota individuāla ārstēšana
  • Manuālā terapija ir ideāli piemērota kā blakusterapija citiem ārstēšanas veidiem
  • Problēmzonas kustināšana un atbrīvošana uzlabo asinscirkulāciju skartajā zonā, sekmējot dziedināšanas procesu
Kad nepieciešama manuālā terapija?

Manuālo terapiju izmanto, lai mazinātu sāpes un stīvumu locītavās un palielinātu locītavu kustību amplitūdu, lai samazinātu pietūkumu vai iekaisumu mīkstajos audos un atjaunotu to elasticitāti, sekmētu locītavu kustību un atjaunotu to funkcijas.

Manuālā terapija labi palīdz, ja ir:

  • kakla sāpes: diska patoloģija, muskuļu spazmas, ribu hipomobilitāte, sāpes pēc ķirurģiskas iejaukšanās;
  • sāpes muguras lejasdaļā: diska patoloģija, šķautņu locītavas trieciens/hipomobilitāte, mugurkaula stenoze, sāpes pēcoperācijas periodā;
  • galvassāpes: migrēna, stresa un spriedzes galvassāpes;
  • gūžas sāpes: gūžas locītavas atdure, sāpes sēžamvietā vai gūžas sānu daļā, gūžas locītavas bursīts, pēcoperācijas stāvoklis pēc gūžas locītavas protezēšanas;
  • ceļa sāpes: patellofemorālā disfunkcija, IT joslas tendinīts, pēcoperācijas stāvoklis, ieskaitot kopējo ceļa locītavas protezēšanu;
  • potītes sāpes: potītes sastiepums, hroniskas potītes sāpes, potītes artrīts, pēcoperācijas potītes sāpes;
  • sāpes plecos: sāpes plecu muskuļos (impingences sindroms), lāpstiņas diskinēzija, saistaudu iekaisums ap pleca locītavu (adhezīvais kapsulīts), pēcoperācijas stāvoklis.
Kā notiek manuālā terapija?

Manuālais terapeits rūpīgi iztaujā pacientu par sūdzībām un pārbauda kustības un muskuļu spēku. Nosakot problēmas cēloni, terapeits ar īsām, ātrām un precīzām kustībām iedarbojas uz pacienta ķermeni, lai novērstu fiksācijas un atbrīvotu locītavas. Ārstēšana var ietvert locītavu kustību noteiktos virzienos, ar dažādu ātrumu, muskuļu stiepšanu. Pacients var tikt lūgts darboties ar pretestību uz terapeita manipulācijām, lai uzlabotu muskuļu aktivizāciju. Ārstēšanas laikā pacientam ir jākomunicē ar ārstu, aprakstot savas sajūtas un informējot par jaunām sāpēm vai nepatīkamām sajūtām.

INFORMĀCIJA PAR PIERAKSTĪŠANOS VCA

Manuālā terapija tiek sniegta kā maksas pakalpojums. Maksas pakalpojuma saņemšanai nav nepieciešams nosūtījums.
Pacientiem ar veselības apdrošināšanas polisi pakalpojumus apmaksā atbilstoši veselības apdrošināšanas programmas nosacījumiem.