Androloga VCA poliklīnika Vesels

VCA Bauska doktorāts ir atvērts!

­Kopš septembra sākuma daudz pieejamāka ambulatorā medicīniskā palīdzība ir Bauskas pilsētas un novada iedzīvotājiem.  A/s “Veselības centru apvienības” (VCA)  doktorāts Bauskā, Pionieru ielā 1 iepretim lielveikalam “Rimi Bauska” nodrošina dažādu speciālistu konsultācijas, klienti var saņemt medicīnas pakalpojumus akūtu, dzīvību neapdraudošu saslimšanu gadījumos, kā arī veikt vakcināciju, nodot laboratorijas analīzes un veikt cita veida manipulācijas. “Nav noslēpums, ka cilvēkiem reģionos iztrūkst ātri pieejamu ambulatoro medicīnas pakalpojumu, nākas rēķināties ar garām rindām. Pati pārliecinājos, ka Bauskas poliklīnika ir pārpildīta, gari pieraksti ir pie ģimenes ārstiem, gaidīšanas laiks ir pat līdz desmit dienām. Mēs - Bauskas doktorātā -piedāvājam tūlītēju ārsta palīga konsultāciju, kurš izmeklēs pacientu, uzstādīs diagnozi, nozīmēs primāro terapiju, ja nepieciešams, izsniegs darba nespējas lapu uz trīs dienām, ja pie konkrētās diagnozes tāda pienākas. Te var ierasties jebkurš, gan persona, kuram ir savs ģimenes ārsts, gan iedzīvotājs, kuram sava ģimenes ārsta nav,” atklāja Bauskas doktorāta direktore - Dr. Ināra Janičenoka.

 

 

Viņa akcentē, ka nevajadzētu domāt aplami, ka šādi tiek mēģināts aizstāt ģimenes ārstu vai kādu citu speciālistu. Tā nebūt nav, jo ar šo soli tiek atvieglots un optimizēts medicīnas segmenta darbs. Bauskas doktorātā sirdzēju apskatīs, sniegs palīdzību, bet ģimenes ārsts pēcāk, ja būs nepieciešamība, varēs papildināt terapiju, nozīmēt analīzes un veikt citas darbības. Dr. Ināra Janičenoka Bauskas doktorātā piedāvāto pakalpojumu pielīdzina “1 min. klīnikai”, kas tagad ir populāra kā Latvijā, tā arī ārvalstīs.

“Ļoti daudz ko varam izdarīt. Ja ir augsta temperatūra, te var intravenozi ievadīt infūzijas, ja nepieciešams var injicēt temperatūru pazeminošus medikamentus. Profesionāli speciālisti ir vietējie Bauskas novada ļaudis, kuri ikdienā strādā  Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā un ārstu praksēs, bet šeit nodarbināti būs uz maiņām,” stāsta Dr. I. Janičenoka.

Vietējos mediķus viņa iepazinusi,  organizējot “Covid-19” vakcināciju Bauskā un novērtējusi viņu prasmes, augsto profesionalitāti, atbildīgumu, kā arī nesavtīgumu. Bauskas puse arī pašai nav sveša, jo savulaik kā internists strādājusi Iecavā.

“Mīļie, jums ir dota unikāla iespēja, izmantojiet pašmāju mediķu zināšanas. Tie nav sveši ļaudis, bet jūsējie. Nodarbinot Bauskas cilvēkus, nodokļi paliek šeit. Tā ir priekšrocība, pašmāju mediķiem nav darbs jāmeklē galvaspilsētā. Neesam konkurenti arī vietējai slimnīcai. Nekad nedarīšu to, lai Bauskas slimnīcai traucētu. Arī speciālisti šeit tiks piesaistīti tieši tie, kas Bauskai iztrūkst, ” teic Dr. I. Janičenoka.

Šonedēļ doktorātam piegādātas dažādas vakcīnas, te pieejama imunizācija pret gripu, ērču encefalītu, hepatītu, “Covid-19”,  tiek nodrošināta arī vakcinācija pret pneimokoku infekciju. Dr. Ināra Janičenoka atzīst, ka vakcinācija ir brīva izvēle, bet no savas puses kā “pamata pamatu” min tieši vakcīnu pret pneimokoka infekciju.

"Atceramies, kāds ir mūsu klimats Latvijā, te lietus, te vējš, te augsts mitrums, mēs šķaudām un klepojam. Joprojām aktuāls ir kovids, jo tas nekur nav pazudis un visticamāk saslimstības rādītāji ies uz augšu, taču šī vakcīna ir tā, kas pasargā plaušas. Pneimokoku vakcīna tiek rekomendēta, īpaši cilvēkiem ar hroniskām plaušu slimībām, hroniskām sirds slimībām, cukura diabētu, hroniskām aknu slimībām, hroniskām nieru slimībām,  ilgstošiem smēķētājiem," skaidro Dr. I. Janičenoka.

Šobrīd Bauskas doktorāts strādās līdz pulksten 16, bet turpmāk plānots darba laiku pagarināt, kā arī doktorāts būs atvērts sestdienās. Pakāpeniski tiks paplašināts pieejamo speciālistu loks. Šobrīd pieejami zobārstniecības pakalpojumi, pieņem acu ārsts jeb oftalmologs, endokrinologs un ārsta palīgs, darbojas procedūru kabinets un laboratorija. Dr. Ināra Janičenoka nosauc speciālistus, kas drīzumā būs pieejami Bauskā: bērnu ķirurgs (kurš pie nepieciešamības veiks arī ultrasonogrāfiju), traumatologs-ortopēds, proktologs, abdominālais ķirurgs, dermatologs, ginekologs (veiks arī ultrasonogrāfiju),  arī  galvas asinsvadu, kakla asinsvadu doplerogrāfija. Doktorātā tiks nodrošinātas arī attālinātas konsultācijas. "Pavisam noteikti tā nebūs pirmā vizīte vai otrais apmeklējums, jo sākumā ārstam pacients ir jāapskata klātienē, jāizmeklē, jāsaprot, kas cilvēkam kaiš. Var būt arī šādi gadījumi, piemēram, pacients bijis pie endokrinologa, kurš nozīmējis terapiju, bet tomēr personai radušās kādas sūdzības. Viņš atnāk šeit uz doktorātu, un mēs viņam nodrošinām attālinātu konsultāciju ar minēto speciālistu. Tā mēs strādājam Daugavpilī, Liepājā, cilvēki ir apmierināti, gan ārsti, gan pacienti,” tā Dr. I. Janičenoka.

VCA Bauskas doktorāts atrodas Pionieru iela 1k-1.

Ērti pierakstīties epoliklīnika.lv vai 22 33 52 07, 8828.

Ārstniecības iestādes kods: 0100-64120.