Sirds veselíbas profilakse Bauska

Bauskā būs pieejami mērījumi sirds veselības profilaksei

­Bauskas iedzīvotājiem 19. oktobrī būs pieejamas bezmaksas sirds un asinsvadu risku pārbaudes VCA doktorātā un Rātsnama "Mēness aptiekā”.

Bauskā 19. oktobrī iedzīvotājiem bez maksas būs pieejamas sirds un asinsvadu risku pārbaudes. Laikā no plkst. 10.00 līdz 13.00 iedzīvotāji aicināti veikt elektrokardiogrammu un izmērīt asinsspiedienu, noteikt cukura un holesterīna līmeni asinīs un saņemt kardioloģes Anitas Gozītes konsultāciju VCA doktorātā Pionieru ielā 1K-1. Iedzīvotāji aicināti no 11. oktobra uz šiem izmeklējumiem iepriekš pierakstīties pa tālruni 22335207. No plkst. 13.00 līdz 15.00 iedzīvotājiem būs iespēja bez maksas izmērīt asinsspiedienu Rātsnama „Mēness aptiekā” Zaļajā ielā 11. Aptiekā mērījumi notiks bez iepriekšēja pieraksta, un iedzīvotāji ir aicināti rēķināties ar uzgaidīšanai nepieciešamo laiku.

Mērījumi sirds veselības profilaksei „Mēness aptiekās” un VCA notiks sadarbībā ar biedrību "ParSirdi.lv" akcijas “KARDIO-LOĢISKI” ietvaros, mudinot iedzīvotājus Latvijā rūpēties par sirds un asinsvadu veselību.

Kardioloģe Veselības centru apvienībā Anita Gozīte par mērījumu nozīmi: „Ir tik svarīgi pievēst uzmanību pazīmēm, kas varētu būt pirmie brīdinājuma signāli, ka sirdij vajadzīga palīdzība, un to ir iespējams izzināt, veicot profilaktiskus mērījumus. Vienmēr aicinām rūpīgi veselības rādītājiem sekot tos, kuriem sirds veselības problēmas jau ir, lai iespējami mazinātu tālākos veselības riskus un saglabātu dzīves kvalitāti.”

Šovasar, visā Latvijā aptaujājot 1001 iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 74 gadiem, „Mēness aptiekas” un pētījumu aģentūras „Norstat” veiktajā aptaujā tika noskaidrots – jo gados vecāki ir respondenti, jo mazāk viņu vidū tādu, kuri uzskata, ka asinsspiedienu vajadzētu sākt mērīt jau agrā jaunībā. Savukārt 18-29 gadus jauno cilvēku vidū populārākais viedoklis ir, ka asinsspiedienu vajadzētu sākt mērīt 15-34 gadu vecumā – šādi uzskata 45%. Vecumā no 50 – 74 gadiem respondenti visvairāk ir pārliecināti, ka asinsspiediena mērīšana jāuzsāk no 35 gadiem un vēlāk, piemēram, no 50 gadiem. Atbildot par to, no kura vecuma vajadzētu noteikt holesterīna līmeni, lielākā daļa aptaujāto – 39% pauda, ka tas būtu jādara vecumā no 34-49 gadiem. Populārākais šāds viedoklis ir 30-74 gadu vecumā. Gados jauno cilvēku (18-29) vidū vairāk izplatīts uzskats ir, ka holesterīna līmeni jāmēra jau 15-34 gadu vecumā. Ja šādi uzskata 46% jauno cilvēku, tad attiecīgi 30-39 gadu vecumā tā domā 31% aptaujāto iedzīvotāju. Mazāk populārs viedoklis ir, ka holesterīnu vajadzētu mērīt no 50 gadu vecuma, un šāda pārliecība ir tikai 15% aptaujāto. Tikai 12% respondentu nesaskatīja nozīmi asinsspiediena mērīšanai un tikai 10% tādās domās ir par holesterīna mērīšanas nepieciešamību.

Reprezentatīva iedzīvotāju aptauja „Mēness aptieka” sadarbībā ar pētījumu aģentūru „Norstat” 2022. gada 1. pusgadā veikta visā Latvijā, aptaujājot 1001 iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 74 gadiem.

www.veselibaskarte.lv

„Veselības centru apvienība” ir viens no lielākajiem privātās veselības aprūpes uzņēmumiem Latvijā ar filiālēm Rīgā, Jūrmalā, Liepājā, Daugavpilī, Talsos, Madonā, Bauskā un Saldū. Vairāk nekā 1500 VCA darbinieki nodrošina pakalpojumus 120 specialitātēs un pakalpojumu virzienos. Uzņēmuma darbība novērtēta, valdes priekšsēdētājai Stellai Lapiņai piešķirot LR Ministru kabineta balvu par ieguldījumu veselības aprūpes nozares attīstībā. Ārstniecības iestādes kods: 0100-64120.

www.epoliklinika.lv

„Mēness aptieka” ir farmācijas nozarē mīlētākais un atbildīgākais zīmols Latvijā. Iedzīvotāju aptaujā, izmantojot īpašu starptautiski atzītu metodoloģiju, Latvijas mīlētāko zīmolu TOP „Mēness aptieka” desmito reizi pētījuma laikā ir ieguvusi pirmo vietu farmācijas nozarē. „Mēness aptieka” ir ilgtspējīgākais zīmols farmācijas nozarē Latvijā. Par to liecina jaunākie 2022. gada Eiropas Ilgtspējīgu zīmolu indeksa (Sustainable Brand Index) rezultāti. „Mēness aptiekai” kā visā Latvijā pieejamam aptiekas zīmolam ilgtspēja iedzīvotāju vērtējumā ir būtisks rādītājs. “Mēness aptieka” 2022. gadā ir saņēmusi starptautiskās programmas Best Places To Work (“Labākās darbavietas”) sertifikātu, ko piešķir par darbinieku labsajūtas rādītājiem uzņēmumā.

www.menessaptieka.lv

AS “Veselības centru apvienība” un AS „Sentor Farm aptiekas”, kas strādā ar zīmogu „Mēness aptieka”, ir Latvijas veselības uzņēmumu grupā AS „Repharm”, kam pieder arī zāļu vairumtirgotāja AS “Recipe Plus”, augu valsts ārstniecisko līdzekļu ražotāja AS “Rīgas farmaceitiskā fabrika” un SIA “Centrālā laboratorija”.