Ārsti no Ukrainas gūs pieredzi modernajā VCA poliklīnikas „Aura” Rehabilitācijas un fizikālās terapijas nodaļā

Ārsti no Ukrainas gūs pieredzi modernajā VCA poliklīnikas „Aura” Rehabilitācijas un fizikālās terapijas nodaļā

 

­2023. gada 31. augustā Veselības centru apvienības (VCA) poliklīnikas „Aura” Rehabilitācijas un fizikālās terapijas nodaļā pirmo reizi pieredzi gūs Ukrainas ārsti un fizioterapeiti, kuri nodarbojas ar rehabilitāciju un fizioterapiju.

“Nemitīgi pilnveidojam ikdienas ambulatoros pakalpojumus mūsu rehabilitācijas un fizikālās terapijas nodaļā, kas savā jomā kļuvusi par vienu no modernākajām Latvijā. Mēs lepojamies ar izcilu speciālistu komandu, modernu diagnostiku, plašu rehabilitācijas un fizikālās terapijas nodaļu, tādēļ ar gandarījumu uzņemsim kolēģus no Ukrainas. Priecāsimies, ja viņiem pie mums izdosies gūt profesionālas atziņas, kā arī iedvesmu ikdienas darbam, kas, kā zināms, kara apstākļos Ukrainā bieži vien ir īpaši sarežģīts un komplicēts,” par gaidāmo vizīti stāsta VCA poliklīnikas Aura Rehabilitācijas un fizikālās terapijas nodaļas vadītāja Una Skutula.

Pēc viņas teiktā, mediķiem no Ukrainas vairāk varētu interesēt, kādas metodes izmantot pretsāpju un pretiekaisuma mazināšanai, un VCA poliklīnikas „Aura” kolektīvam ir, ar ko pieredzē dalīties – rehabilitācijas un fizikālās terapijas nodaļas nodaļu pārstāv multiprofesionāla komanda, ko veido ārsti, ergoterapeiti, fizioterapeiti, masieri, audiologopēdi, mākslas terapeiti, uztura speciālisti u.c., tāpat pacientiem ir pieejamas jaunākās paaudzes fizikālās terapijas iekārtas u.c. Gan Latvijas, gan Ukrainas ārstiem būs saistoši uzzināt, kā katrā no valstīm darbojas veselības organizācija. Piemēram, VCA poliklīnikā „Aura” ir pieejami valsts apmaksāti un maksas pakalpojumi.

Ukrainas ārstu vizīti Latvijā organizē VSIA Nacionālais rehabilitācijas centrs „Vaivari”.

VCA poliklīnikas Aura rehabilitācijas un fizikālās terapijas nodaļā pieejamās iekārtas Rehabilitācijas iekārtas:

 • triecienviļņa terapija,
 • HILT lāzers,
 • Super Inductive System (SIS) – tehnoloģijas pamatā ir augstas intensitātes elektromagnētiskais lauks. Ārstnieciskā iedarbība – mazina sāpes, veicina lūzumu dzīšanu, miorelaksāciju, muskuļu stimulāciju un locītavu mobilizāciju.
 • kardiorehabilitacijas komplekss un Eleveo – komplekss ķermeņa svara atslogošanai - būtiski rehabilitācijai pēc gūžu un ceļa locītavu operācijām.
 • Pelvic Trainer, ar kura palīdzību var iemācīties apzināti kontrolēt iegurņa muskuļus.

Jaunākās paaudzes fizikālās medicīnas iekārtas:

 • diаdinаmiskie viļņi,
 • amplipulss, darsonvalizācija,
 • induktotermija,
 • ultraaugstfrekvences terapija,
 • mikroviļņu terapijas iekārtas,
 • mаgnēttеrарijа, lāzerterapija. 

VCA poliklīnika „Aura” ir mūsdienīga ārstniecības iestāde – te ir plaša rehabilitācijas un fizikālās terapijas nodaļa, kurā strādā profesionāli speciālisti, izveidota īpaša maksas pakalpojumu nodaļa – „Aura Premium”.

„Veselības centru apvienība” ir viens no lielākajiem privātās veselības aprūpes uzņēmumiem Latvijā ar filiālēm Rīgā, Jūrmalā, Liepājā, Daugavpilī, Talsos, Madonā un Saldū, Bauskā. Vairāk nekā 1500 VCA darbinieki nodrošina pakalpojumus 120 specialitātēs un pakalpojumu virzienos.