Kompleksā veselības pārbaude (check-up programma) VCA

Kompleksā veselības pārbaude (check-up programma)

Kompleksa veselības pārbaude jeb check-up ietver veselības pārbaudi vienas vai divu darbadienu laikā (pārbaude var būt ilgāka, ja jāgaida izmeklējumu rezultāti vai jāveic liels skaits izmeklējumu). Izmeklējumi un terapija tiek individuāli piemēroti katram pacientam veselības un pašsajūtas uzlabošanai pēc iespējas ātrākā laikā.

Pilna veselības pārbaude ir ideāli piemērota aktīviem cilvēkiem, kas novērtē laika resursus, vēlas ātri noteikt slimības cēloni un uzsākt terapiju.

 

 • Individuāla pieeja katram pacientam – piemērota diagnostikas programma un atbilstošākais ārstēšanas plāns
 • Veselības pārbaudes veikšana sniedz iespēju agrīnai slimību diagnostikai un savlaicīgai ārstēšanai
 • Nodrošināta izmeklējumu veikšana arī citās VCA poliklīnikās
Kā notiek kompleksā veselības pārbaude?
 • Pirms pamatizmeklējumiem internists (vispārēja profila ārsts) iztaujā pacientu par sūdzībām, iepriekš veiktajiem izmeklējumiem, kopējo veselības stāvokli. Tiek veikta vizuāla apskate, biometrisko rādītāju pārbaude (fiziskie parametri, ķermeņa masas indekss utt.) un izveidota izmeklēšanas shēma.
 • Ņemot vērā pacienta vēlamos izmeklējuma laikus, tiek veikti pieraksti uz izmeklējumiem, tos pēc iespējas grupējot īsākā laika periodā.
 • Pēc visu izmeklējumu veikšanas ir atkārtota vizīte pie internista, kuras laikā tiek izveidots terapijas plāns, balstoties uz saņemtajiem rezultātiem.
Ko ietver check-up?

Kompleksā veselības pārbaude tiek veidota individuāli, ņemot vērā pacienta veselības stāvokli un sūdzības. Check-up izmeklēšanas shēmā var tikt iekļauti tālāk norādītie izmeklējumi, kā arī papildus citi, ja tie nepieciešami.

Laboratoriskās analīzes

 • Asins analīzes (parauga ņemšana no vēnas vai pirksta)
 • Vispārējā klīniskā asins analīze (pilna asins aina, infekcijas, anēmijas un citu vispārēju organisma slimību diagnostika)
 • Bioķīmiskā asins analīze:
  - cukura (glikozes) līmenis asinīs;
  - holesterīna līmenis asinīs (vispārējais holesterīns un ABL, ZBL, TG frakcijas – aterosklerozes attīstības un sirds un asinsvadu slimību riska līmeņa rādītāji);
  - aknu funkcijas novērtēšana – ASAT un ALAT ferments;
  - nieru funkcijas novērtēšana – kreatinīns (KREA);
  - vairogdziedzera funkcijas novērtēšana – tireotropais hormons (TSH).
 • Urīna vispārēja analīze (nepieciešama urīnsistēmas, kā arī citu organisma sistēmu slimību noteikšanai)
 • Izkārnījumu analīze – slēpto asiņu tests (ne tikai sniedz iespēju novērtēt gremošanas sistēmu, bet bieži vien arī ļauj noteikt citu organisma sistēmu disfunkciju);
 • Aizkuņģa dziedzera rādītāji (lipāze, amilāze) u.c.

Diagnostiskie izmeklējumi

Kā sagatavoties?

Vēlams ņemt līdzi saistītos izrakstus un slēdzienus no ārstniecības iestādēm, iepriekš veikto analīžu rezultātus. Par nepieciešamo sagatavošanos konkrēta izmeklējuma veikšanai tiek sniegta informācija, veicot pierakstu.

Informācija par pierakstīšanos VCA

Veselības centru apvienībā (VCA) kompleksā veselības pārbaude ir maksas pakalpojums. Maksas pakalpojuma saņemšanai nav nepieciešams ģimenes ārsta vai speciālista nosūtījums.
Pacientiem ar veselības apdrošināšanas polisi pakalpojumus apmaksā atbilstoši veselības apdrošināšanas programmas nosacījumiem.