Image

Autovadītāju medicīniskā komisija

Autovadītāju medicīniskā komisija ir obligāta, kompleksa veselības pārbaude ar mērķi novērtēt transportlīdzekļa vadītāja veselības stāvokli un spēju vadīt automašīnu (Ministru kabineta noteikumi Nr. 940).

 • Pieejami visi nepieciešamie speciālisti kompleksas veselības pārbaudes veikšanai
 • Pārbaude ērtā laikā – no rīta pirms darba, pusdienas laikā vai vakarā pēc darba
 • 2 darbadienu laikā atzinums ievadīts transportlīdzekļu un to vadītāju valsts reģistrā
Autovadītāju medicīniskās komisijas veidi

Veselības centru apvienības (VCA) poliklīnikās iespējams veikt šādas transportlīdzekļu veselības pārbaudes:

 • Pirmreizēja autovadītāju medicīniskā komisija
  Pirmreizēja veselības pārbaude tiek veikta personām, kuras vēlas saņemt transportlīdzekļa vadītāja kvalifikāciju.
 • Atkārtota autovadītāju medicīniskā komisija
  Atkārtota veselības pārbaude tiek veikta personām, kurām beidzies veselības pārbaudes izziņas termiņš. Pārbaudes ir atkarīgas no transportlīdzekļa vadītāja kategorijas un personas vecuma.
 • Pirmstermiņa autovadītāju medicīniskā komisija
  Pirmstermiņa veselības pārbaudes tiek veiktas personām, kurām ir izsniegts Valsts policijas teritoriālās pārvaldes lēmums par transportlīdzekļa vadītāja nosūtīšanu uz pirmstermiņa veselības pārbaudi (Pirmstermiņa komisiju veic tikai VCA poliklīnikā Pļavnieki, A. Saharova ielā 16, Rīgā).
 • Nākot uz autovadītāju medicīnisko komisiju, nepieciešams sagatavot uzrādīšanai personas apliecinošu dokumentu un autovadītāja tiesības.

Kā sagatavoties autovadītāju medicīniskajai komisijai?

Nav nepieciešama īpaša sagatavošanās.

Ja vajadzīga atkārtota veselības pārbaude, papildus personu apliecinošam dokumentam jāuzrāda arī autovadītāja apliecība.

Kā notiek autovadītāju medicīniskā komisija?

VCA poliklīnikās izveidota ārstu komisija, kas ietver visus nepieciešamos speciālistus kompleksas pārbaudes veikšanai. Veiksmīgas pārbaudes rezultātā 2 darbadienu laikā tiek izdarīta atzīme CSDD datubāzē. Medicīniskā izziņa papīra formātā vairs netiek izsniegta.

Informācija par pierakstīšanos VCA

Veselības centru apvienības (VCA) poliklīnikās pārbaudi var veikt saskaņā ar pierakstu ērtā laikā – no rīta pirms darba, pusdienas laikā vai vakarā pēc darba.

Pacientiem ar veselības apdrošināšanas polisi pakalpojumus apmaksā atbilstoši veselības apdrošināšanas programmas nosacījumiem.