Image

Asinsspiediena diennakts monitorēšana

24 stundu asinsspiediena monitorēšana ir metode, kas tiek lietota hipertensijas (paaugstināts asinsspiediens) vai hipotensijas (pazemināts asinsspiediens) diagnostikā, nosakot medikamentozo terapiju un tās efektivitāti.

24 stundu asinsspiediena monitorēšanas izmeklējums ārstam sniedz informāciju par diennakts asinsspiediena un pulsa frekvences rādītājiem un mainīgumu un svārstībām diennakts laikā, atspoguļojot spiediena slodzes ilgumu un pakāpi, aprēķinot asinsspiediena nakts pazemināšanās un rīta paaugstināšanās pakāpi. Monitorings ļauj novērtēt asinsspiediena reakciju uz dažādām slodzēm (fiziskām un emocionālām), uz medikamentu lietošanu un atklāt hipertensijas vai hipotensijas epizodes.

Kad jāveic
asinsspiediena monitorēšana?
  • Augsts asinsspiediens (arteriālā hipertensija)
  • Asinsspiediena svārstības
  • Medikamentozās terapijas efektivitātes novērtēšana
  • Paaugstināts asinsspiediens grūtniecēm
  • Simptomi, kas liek domāt par epizodisku hipotensiju (pazeminātu asinsspiedienu)
  • Citas sirds saslimšanas, kas ir saistītas ar asinsspiediena traucējumiem
Kā notiek
asinsspiediena monitorēšana?

Asinsspiediena mērīšana notiek visas diennakts garumā un, ja nepieciešams, ilgākā laika posmā pacienta ikdienas apstākļos.

Monitoringa aprīkojums sastāv no pneimomanšetes un reģistrējošās ierīces. Pneimomanšete tiek uzlikta uz pacienta augšdelma un reģistrējošās ierīces – monitora ar asinsspiediena mērīšanas sistēmu, kurš tiek piestiprināts pacientam pie jostas. Monitors izmeklējuma laikā reģistrē un saglabā datus to tālākai apstrādei. Pēc ierīces noņemšanas no pacienta dati tiek ievadīti speciālā datorprogrammā, kuru izmantojot ārsts veic pieraksta analīzi un izvirza slēdzienu.

Kā sagatavoties izmeklējumam Veselības centru apvienībā (VCA)?

Nav nepieciešama īpaša sagatavošanās.

Asinsspiediena monitorēšanas rezultāti

Pacients saņem monitoringa slēdzienu aptuveni vienas nedēļas laikā pēc tam, kad ārsts ir veicis pieraksta analīzi un izvirzījis slēdzienu.


Brīdinājumi

24 stundu asinsspiediena monitorēšanas laikā nedrīkst mazgāties dušā vai vannā, peldēties vai kā citādi pakļaut aparātu saskarei ar ūdeni. Asinsspiediena monitorēšana netraucē ierastajam dzīves ritmam, tā ir droša, nekaitīga un nesāpīga izmeklēšanas metode.

INFORMĀCIJA PAR PIERAKSTĪŠANOS VCA

VCA poliklīnikās tiek sniegts maksas pakalpojums. Maksas pakalpojuma saņemšanai nav nepieciešams nosūtījums.
Pacientiem ar veselības apdrošināšanas polisi pakalpojumus apmaksā atbilstoši veselības apdrošināšanas programmas nosacījumiem.