VCA Kapnogrāfija

Kapnogrāfija

Kapnogrāfija jeb CO2 līmeņa noteikšana asinīs ir plaši lietots izmeklējums, lai izvērtētu elpošanas funkciju un agrīnā stadijā noteiktu elpošanas mazspēju, jo ogļskābās gāzes līmenis asinīs var pieaugt ievērojami agrīnāk par asins skābekļa piesātinājuma pazemināšanos. Ir divu veidu CO2 līmeņa noteikšanas sistēmas – ogļskābās gāzes noteikšana izelpotajā gaisā, kā arī ogļskābās gāzes noteikšana ar speciāla sensora palīdzību caur ādu. Pēdējā no minētajām metodēm ir ievērojami precīzāka, un tieši šī metode ir pieejama VCA Neiro klīnikā.

  • Nesāpīga procedūra
  • Precīzas metodes nodrošinājums VCA Neiro klīnikā
  • Agrīna elpošanas ceļu traucējumu diagnostika
Kad jāveic kapnogrāfija?

Kapnogrāfija tiek plaši lietota dažādu elpošanas sistēmas, sirds un asinsvadu sistēmas slimību gadījumā, kā arī neiromuskulāro slimību, piemēram, miastēnijas, amiotrofās laterālās sklerozes, gadījumā.

Kā notiek kapnogrāfijas izmeklējums?

Lai veiktu kapnogrāfijas izmeklējumu, uz apakšdelma ādas, izmantojot speciālu gelu, tiek nostiprināts CO2 sensors.  Kapnogrāfiju var veikt kā atsevišķu izmeklējumu vai arī to var kombinēt ar citiem elpošanas un miega traucējumu izmeklējumiem – poligrāfiju vai polisomnogrāfiju. 

Procedūra ir nesāpīga.

Izmeklējuma rezultāts pieejams vienas nedēļas laikā pēc tā veikšanas.

INFORMĀCIJA PAR PIERAKSTĪŠANOS VCA

Izmeklējumu ilgums tiek precizēts un ir individuāls – no vienas stundas līdz visas nakts garumam. VCA Neiro klīnikā ir pieejama maksas kapnogrāfija. 

Pacientiem ar veselības apdrošināšanas polisi pakalpojumus apmaksā atbilstoši veselības apdrošināšanas programmas nosacījumiem.