Ultrasonogrāfija grūtniecēm VCA

Ultrasonogrāfija grūtniecēm

Ultrasonogrāfija grūtniecēm (USG dzemdniecībā, augļa USG) ir nozīmīgs izmeklējums topošā bērniņa veselības un attīstības uzraudzīšanai.

Ja topošie vecāki vēlas, Veselības centru apvienībā (VCA) ir iespējams veikt arī 3D un 4D ultrasonogrāfiju. 3D un 4D ultrasonogrāfija grūtniecēm sniedz iespēju redzēt gaidāmo mazuli attēlā, 4D papildina ar iespēju novērot mazuli reālajā laikā.

 

  • Informatīvs izmeklējums topošā bērniņa veselības un attīstības uzraudzīšanai
  • Droša un nesāpīga procedūra
  • Pieejama arī 3D un 4D ultrasonogrāfija grūtniecēm
Kad jāveic ultrasonogrāfija?

Ultrasonogrāfija grūtniecības laikā tiek veikta vairākas reizes. To nepieciešamību nosaka ārstējošais ginekologs, ņemot vērā grūtniecības norisi.

  • Ultrasonogrāfiju var veikt jau grūtniecības pirmajos mēnešos, lai apstiprinātu grūtniecības iestāšanos, konstatētu augļa sirdsdarbību un aptuveno vecumu.
  • 1. trimestra skrīningu veic no 11. līdz 13. nedēļai, lai noteiktu, vai auglim ir kādas patoloģijas, veselības problēmas. Svarīgākais šajā izmeklējumā ir deguna kaula un skausta kroku mērījums, lai noteiktu risku, vai bērns var piedzimt ar Dauna sindromu. 1. skrīningā ir iekļautas arī asins analīzes, par kurām pacientu informē ārstējošais ginekologs.
  • 2. trimesta skrīningu veic no 20. līdz 22. nedēļai. Tas ir nozīmīgākais augļa anatomisko struktūru izmeklējums.
Kā notiek ultrasonogrāfijas izmeklējums?

Apskates laikā sievietei jāapguļas. Sonogrāfijas speciālists uzklāj uz vēdera caurspīdīgu gelu kontakta uzlabošanai starp ultrasonogrāfijas iekārtu un ādu. Ultrasonogrāfijas zonde, kas veido ultraskaņas viļņus, tiek virzīta pa vēderu, atainojot attēlu uz ekrāna. Grūtniecības apstiprināšanai pirmajos mēnešos izmeklējums tiek veikts ar ultrasonogrāfijas vaginālo zondi.

Ultrasonogrāfija grūtniecēm ir absolūti nekaitīga un nesāpīga diagnostiska procedūra, kas nepalielina risku augļa iedzimtām patoloģijām.

Kā sagatavoties USG izmeklējumam?

Nav nepieciešama īpaša sagatavošanās.

USG rezultāti

Izmeklējuma rezultāti tiek saņemti vizītes laikā.

Informācija par pierakstīšanos VCA

Standarta ultrasonogrāfiju grūtniecības laikā veic sertificēti ārsti, bet skrīninga izmeklējumu veic īpaši apmācīti perinatālie speciālisti, kas ir kvalificēti grūtnieču izmeklēšanā. Ultrasonogrāfija grūtniecēm tiek veikta gan kā valsts apmaksāts (ar ģimenes ārsta vai speciālista nosūtījumu), gan kā maksas pakalpojums.
3D un 4D ultrasonogrāfija pieejama tikai kā maksas izmeklējums, un, veicot pierakstu, jāprecizē, vai konkrētajā poliklīnikā pakalpojums ir pieejams.
Pacientiem ar veselības apdrošināšanas polisi pakalpojumus apmaksā atbilstoši veselības apdrošināšanas programmas nosacījumiem.