Dūlas konsultācija VCA

Dūlas konsultācija

Dūla ir atbalsta persona, kas topošajai māmiņai sniedz emocionālu, informatīvu un praktisku atbalstu grūtniecības, dzemdību un pēdzdemdību laikā, bet tā nesniedz medicīnisku palīdzību. Dūlas mērķis ir palīdzēt sievietēm iegūt neaizmirstamu un stiprinošu dzemdību pieredzi. Dūlas konsultācijas var palīdzēt kliedēt bailes un satraukumu par dzemdībām, dot papildu drošības izjūtu un iegūt pārliecību par savām spējām aprūpēt bērniņu pēc tā piedzimšanas. Tāpat, ja ir bijusi nepatīkama pieredze iepriekšējās grūtniecībās vai dzemdībās.

 

  • Dūlas klātbūtne dzemdībās būtiski ietekmē dzemdību kvalitāti un rada pozitīvu pieredzi
  • Dūlas konsultācijas mazina stresa līmeni bērniņa gaidīšanas laikā un palīdz emocionāli un praktiski sagatavoties dzemdībām
  • Pēcdzemdību periodā dūlas klātbūtne atvieglo jaunās māmiņas ikdienu un sniedz atbalstu
Kad nepieciešama dūlas konsultācija?

Ja grūtniecības laikā jūtat satraukumu, trūkst informācijas un māc neziņa, ir vajadzīga palīdzība, lai sagatavotos dzemdībām, ieteicams meklēt atbalsta personu jeb dūlu. Dūlas palīdzību var meklēt arī tad, ja nav plānotas dabīgas dzemdības.

Kā sagatavoties?

Nekāda īpaša iepriekšēja sagatavošanās nav nepieciešama. Var izveidot jautājumu sarakstu, kurus uzdot dūlai.

Kā notiek dūlas konsultācija?

Dūlas un klientes attiecības sākas vairākus mēnešus pirms bērna piedzimšanas. Šajā laikā tiek izveidotas īpašas uzticības pilnas attiecības, kurās jaunā māmiņa jūtas brīvi. Attiecības, kurās var uzdot jebkādus jautājumus, izrunāt savas bailes un bažas. Kopā ar dūlu tiek veidots arī bērna dzimšanas plāns.
Grūtniecības laikā dūla sniedz vairāk informatīvu atbalstu, atbildot uz jaunās māmiņas uzdotajiem jautājumiem. Dūla neuzspiež pareizo rīcību, nemāca, kā ir pareizi. Tā nepieņem lēmumus, bet ieklausās sievietē un sniedz tieši tik daudz informācijas, cik māmiņa ir spējīga uzņemt un saprast dotajā brīdī.
Emocionālais atbalsts ir svarīgs jebkuras grūtniecības laikā. Pirmajā grūtniecībā var rasties liels sastraukums par nezināmo un nepieredzēto. Arī ja gaidāmais mazulis ģimenē nav pirmais, iespējams, iepriekšējā, ne pārāk pozitīvā grūtniecības pieredze liedz izbaudīt gaidīšanas prieku un rada stresu. Dūla ir kā uzklausītāja, un sieviete var izrunāt visas bailes un satraukumu.
Fizisko atbalstu dūla sniedz dzemdību laikā, kad tā atrodas pastāvīgā tuvumā māmiņai. Dūla sniedz komfortu, iedrošina un palīdz izpildīt sāpes mazinošus vingrinājumus, veikt pareizu elpošanu, pozu maiņu un sniedz masāžu. Dūla darbojas kā māmiņas advokāte, palīdzot piepildīt īpašas vēlmes, kas dzemdību procesu var padarīt pozitīvu un drošu.
Pēc dzemdībām dūla palīdzēs uzsākt zīdīšanas procesu. Iedrošinās veidot īpašo saikni starp māti un bērnu un citiem ģimenes locekļiem.

INFORMĀCIJA PAR PIERAKSTĪŠANOS VCA

Dūlas konsultācija notiek individuāli, un tas ir maksas pakalpojums. Maksas pakalpojuma saņemšanai nav nepieciešams nosūtījums.
Papildus informācija par pierakstu tiek sniegta sazinoties ar poliklīnikas reģistratūru.