Elektroencefalogrāfija (EEG) bērniem VCA

Elektroencefalogrāfija (EEG) bērniem

Elektroencefalogrāfija (EEG) ir galvas smadzeņu izmeklēšanas metode. Nelieli elektrodi tiek piestiprināti pacienta galvai, kas reģistrē smadzeņu bioelektrisko aktivitāti.
Tā kā smadzeņu aktivitāte miegā un nomodā būtiski atšķiras, Veselības centru apvienība (VCA) iespējams veikt EEG izmeklējumu gan miegā, gan nomodā, kā arī apvienot abus izmeklējumus vienā. Bērniem līdz 10 gadu vecumam visbiežāk izmeklējumu veic miegā.

Pirms izmeklējuma būtiski pārrunāt ar bērnu par gaidāmo, kā arī sagatavoties saskaņā ar speciālista sniegtajām instrukcijām.

Vai izmeklējums ir sāpīgs? Izmeklējums ir pilnībā nesāpīgs.
Kā sagatavoties izmeklējumam? Lai sagatavotu bērnu EEG izmeklējumam miegā, iepriekšējā vakarā vecākiem jāliek bērnu gulēt 2-3 stundas vēlāk un izmeklējuma dienas rītā jāmodina plkst. 05:00. Pirms izmeklējuma nedrīkst ļaut bērnam gulēt. EEG izmeklējumam nomodā. Ja pacientam pašam neizdodas iemigt, tad tiek piedāvāts medikaments, kas palīdz paātrināt iemigšanas procesu. Sagatavošanās instrukcija var tikt koriģēta, ja nosūtījumā norādīts citādāk.
Cik ilgi notiek izmeklējums? Izmeklējums norit aptuveni 45 minūtes (no tām EEG pieraksts ilgst 20-30 minūtes) un procedūra miegā aizņem aptuveni 90 minūtes.

Pieejams gan valsts apmaksāts (ar nosūtījumu), gan maksas pakalpojums.

Par elektroencefalogrāfijas norisi un rezultātu saņemšanu vairāk lasīt Elektroencefalogrāfija.