Padomi ceļa locītavas veselībai

Padomi ceļa locītavas veselībai

­"Pēc striktākiem ierobežojumiem pandēmijas laikā ir vērojama vēlme mesties sportot par visiem 120 procentiem. Tiek izvēlēta pārāk liela slodze - nepareizs treniņu ritms, laiks un neatbilstoša sagatavošanās. Tas var novest pie locītavu sāpēm un stīvuma, ko nevajadzētu ignorēt, bet meklēt ārsta palīdzību.”

VCA poliklīnikas Pulss un daudzprofilu ķirurģijas klīnikas AIWA Clinic traumatologs ortopēds Visams Rafaels iesaka vienkāršus, bet zelta vērtus padomus ceļa locītavu veselības saglabāšanai.

  • Sargies no traumām! Bez nopietnām traumām, ceļu veselību apdraud arī mikrotraumas, piemēram, tās, ko var iegūt skrienot. Skriešana rada augšstilba un apakšstilba triecienu. Lai to samazinātu, skriešanai jāizvēlas atbilstošs ceļa segums un noteikti – speciāli skriešanas apavi, kas amortizē triecienu.
  • Kontrolē svaru! Pārslodzi ceļu locītavām rada ne tikai liekais svars, bet arī smagu priekšmetu nēsāšana. Ja nepieciešams, samazini gan vienu, gan otru.
  • Kustini locītavas! Locītavas ir noteikti jākustina, taču locītavu veselībai ieteicamas kustības bez slodzes, piemēram, ārstnieciskā vingrošana, velotrenažieris vai velosipēds bez pretestības, peldēšana.

 

 

Uzzini vairāk par VCA poliklīniku traumatologu sniegtajiem pakalpojumiem: ieej.lv/VCA_traumatologs_ortopeds