Image

Informācija VCA pacientiem sakarā ar Covid-19 izplatību ierobežojošiem pasākumiem.

­2020.gada 17. marta

 • Medicīnas personāls „Veselības centru apvienībā” (VCA) turpina darbu, rūpējoties par Latvijas iedzīvotāju veselību, jo īpaši, lai varētu palīdzēt pacientiem ar hroniskām slimībām un pacientiem akūtās situācijās. Ārsti un pārējie medicīnas darbinieki ir informēti un sagatavoti situācijai, ja VCA poliklīnikā ierodas pacients ar aizdomām par Covid-19. VCA medicīnas iestādes strādā pilnu darba laiku, ierastajā kārtībā pieņem dežūrārsti, kā arī darbojas ģimenes ārstu prakses. VCA medicīnas centru reģistratūrās ir pieejami roku dezinfekcijas līdzekļi. Mūsu uzņēmuma ārsti joprojām dodas mājas vizītēs pie pacientiem.
 • Mūsu klientu apkalpošanas speciālisti zvana pacientiem, kuri ir pierakstījušies uz pakalpojumiem, vaicājot, vai viņi pēdējo 14 dienu laikā nav bijuši ārpus Latvijas, bijuši vīrusa skartajās teritorijās, vai nav slimības simptomu. Vaicājam, vai kāds no viņu mājsaimniecības nav pabijis vīrusa vairāk skartajās teritorijās, no kurām atgriežoties jāuzturas mājas karantīnā. VCA medicīnas centros ir izveidoti īpaši kabineti atsevišķu pacientu īslaicīgai izolācijai vajadzības gadījumos, kā arī izvietoti informācijas materiāli.
 • Pacientiem ar infekcijas pazīmēm lūgums uz medicīnas iestādi nenākt, bet zvanīt 113 vai savam ģimenes ārstam.
 • Rekomendējam pierakstam uz pakalpojumiem izmantot e-pieraksta sistēmu e-poliklīnika.lv vai tālruni – 67799977 vai 8828. Attālinātā kontaktēšanās sniedz papildu drošību vīrusa laikā un ir ērta ikdienā.
 • Cik vien iespējams, dodieties uz poliklīniku tikai ar iepriekšēju pierakstu, laikus sagatavojiet nepieciešamos dokumentus uzrādīšanai reģistratūrā un ievērojiet divu soļu atstatumu no citiem cilvēkiem. Iespēju iegūt Covid-19 vīrusu nosaka tā dēvētā „sociālās distances” neievērošana! Minētie tālruņi nav izmantojami papildu informācijai par Covid-19.
 • Ikvienam jāturpina ārstēt savas hroniskās slimības! Ja ir plānota vizīte, jūs neesat bijis slimības skartajā teritorijā, lūdzu, nāciet pie ārsta vai uz izmeklējumu. Ja 14 dienu laikā esat bijis ārpus Latvijas, tad uz jums nepārprotami attiecināmas sociālās pašizolēšanās rīcības un valsts noteiktie karantīnas pasākumi.
 • Pacientu interesēs uz laiku tiek atceltas visas nodarbības grupās – ārstnieciskā vingrošana grupā, nodarbības baseinā, arī Jauno ģimeņu skolas nodarbības. Informēsim par iespējām bez maksas piedalīties nodarbību tiešsaistē.
 • Lūgums klientiem uz neatliekamām medicīnas procedūrām, konsultācijām un manipulācijām iespēju robežās ierasties bez pavadoņiem (izņemot gadījumus, ja pakalpojums paredzēts nepilngadīgai personai vai nepieciešama tulka klātbūtne un citiem īpašiem gadījumiem). Tas attiecināms arī uz ultrasonogrāfiskajiem izmeklējumiem grūtniecēm.
 • Lūdzam stingri ievērot prasību medicīnas centra iekštelpās neuzturēties ar virsdrēbēm, un nodot tās garderobē.
 • Aicinām ikvienu atbildīgi izturēties pret savu un apkārtējo cilvēku veselību! Vizītēs pie ārsta vai uz slimnīcu uzņemšanas nodaļām dodieties tikai tad, ja esat par ierašanos iepriekš sazvanījies un vienojies.
 • Vienīgi konkrētu Covid-19 saslimšanas aizdomu vai citu neatliekamu veselības problēmu gadījumā vērsieties Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā, zvanot pa tālruni 113. Nenoslogojiet šo tālruni jautājumiem par profilaktisku rīcību un citiem ar epidēmiju saistītiem jautājumiem!
 • Informācija par Covid-19, zvanot pa Slimību profilakses un kontroles centra īpaši izveidoto tālruni 67 387 661, kur SPKC speciālisti sniedz iedzīvotājiem atbildes uz aktuālajiem jautājumiem. Informācija arī SPKC mājaslapā spkc.gov.lv