Ārsti no Ukrainas gūs pieredzi modernajā VCA poliklīnikas „Aura” Rehabilitācijas un fizikālās terapijas nodaļā

Mediķi no Ukrainas gūst pieredzi modernajā VCA poliklīnikas „Aura” Rehabilitācijas un fizikālās terapijas nodaļā

 

­Mediķi no Ukrainas gūst pieredzi modernajā VCA poliklīnikas „Aura” Rehabilitācijas un fizikālās terapijas nodaļā Šodien, 2023. gada 31. augustā, Veselības centru apvienības (VCA) poliklīnikas „Aura” Rehabilitācijas un fizikālās terapijas nodaļā pieredzes apmaiņā pabija Ukrainas ārstu un fizioterapeitu delegācija.

“Tikšanās laikā varējām pārliecināties, cik noderīga ir pieredzes apmaiņa, runājot par daudzos nozares attīstības gados gūtajām zināšanām un darba principiem, kurus realizējam savā ikdienas praksē. Mūsu rehabilitācijas un fizikālās terapijas nodaļa ir ērta un mūsdienīga, te ārsti, ergoterapeiti, fizioterapeiti, masieri, audiologopēdi, mākslas terapeiti, uztura un citi speciālisti pakalpojumus sniedz klientiem no jaundzimušo vecuma līdz pat sirmiem gadiem, kad rehabilitācijai nozīmīga loma pacienta dzīves kvalitātes saglabāšanai. Sarunās ar kolēģiem no Ukrainas pārliecinājāmies, cik vienoti esam izpratnē par cilvēka veselības vērtību un cik nozīmīgs ir speciālistu savstarpējs atbalsts. Mediķus no Ukrainas interesēja, tieši kādas metodes izmantot pretsāpju un pretiekaisuma mazināšanai, kā notiek speciālistu izglītošana Latvijā, kā tiek organizēts ambulatori strādājošas multiprofesionālas rehabilitācijas nodaļas darbs. Tāpat viesiem bija interesanti uzzināt, ka VCA poliklīnikā „Aura” ir pieejami gan valsts apmaksāti, gan maksas pakalpojumi,” pēc tikšanās stāsta VCA poliklīnikas Aura Rehabilitācijas un fizikālās terapijas nodaļas vadītāja Una Skutula.

Informējot Veselības centru apvienības (VCA) poliklīnikas „Aura” plašo darba spektru, kā arī Rehabilitācijas un fizikālās terapijas nodaļas darbību un šis jomas speciālistu pieejamību Latvijā Ukrainas ārstu un fizikālās medicīnas speciālistu delegāciju sagaidīja Veselības centru apvienības (VCA) poliklīnikas „Aura” direktore Anita Kamenščikova. Ukrainas ārstu vizīti Latvijā organizē VSIA Nacionālais rehabilitācijas centrs „Vaivari” un tikšanās notika kopā ar Nacionālais rehabilitācijas centra „Vaivari” Ārstniecība departamenta vadītāju Inesi Švarcu.

Foto: Zane Bitere, LETA