Onkoloģiskā fizioterapija VCA

Onkoloģiskā fizioterapijas programma

Onkoloģiskā fizioterapijas programma ietver sevī muskuloskeletālās, neiroloģiskās, kardioloģiskās un pulmonoloģijas fizioterapijas apvienojumu pacientiem, kuriem diagnosticēta onkoloģiska slimība. Tā risina funkcionālās problēmas, kas attīstās vēža ārstēšanas rezultātā, piedāvājot efektīvas ārstēšanas stratēģijas, lai atgrieztu pacientu iepriekšējās fiziskās funkcijas līmenī.

 

  • Onkoloģiskā fizioterapija, izmantojot dažādas metodes, palīdz mazināt sāpes un simptomus onkoloģiskas saslimšanas gadījumā
  • Fizioterapeita noteikta pareiza vingrošana var palīdzēt mazināt stresu un uzlabot garastāvokli
  • Fiziskas aktivitātes palielina skābekļa saturāciju asinīs, kas uzlabo atveseļošanās procesu
Kad nepieciešama
fizioterapeita konsultācija?

Onkoloģiskā fizioterapijas programma ir nepieciešama cilvēkiem, kuriem ir onkoloģiska slimība un notiek ārstēšana vai ir bijusi onkoloģiska saslimšana. Vēzis un tā ārstēšana var izraisīt fiziskas problēmas, piemēram, sāpes, nejutīgumu, pietūkumu, vājumu, līdzsvara zudumu un grūtības pārvietoties vai staigāt. Šādos gadījumos fizioterapeits palīdz cilvēkiem uzlabot viņu funkcionālās spējas, kopējo veselības stāvokli, kā arī atgriezties darbā un citās aktivitātēs. 

Kā notiek
fizioterapijas nodarbība?

Onkoloģiskā fizioterapija ietver sevī iepriekšēju rehabilitāciju – proaktīvu paredzamo ārstēšanas blakusparādību pārvaldību, kā arī nodrošina atbalstu vēža ārstēšanas laikā. Brūču šuvju dzīšanas periodā var veicināt rētu elasticitāti.
Programmas ietvaros ietilpst dažādu veidu vingrošana, t.sk. ar iekares sistēmām, ar trenažieru palīdzību un bez tiem.

INFORMĀCIJA PAR PIERAKSTĪŠANOS VCA

Pieejama valsts apmaksāta fizioterapeita konsultācija un ārstnieciskā vingrošana (ar ģimenes ārsta vai speciālista nosūtījumu), kā arī to sniedz kā maksas pakalpojumu gan bērniem, gan pieaugušajiem. Vingrošana ar speciālu trenažieru palīdzību ir tikai maksas pakalpojums. Pacientiem ar veselības apdrošināšanas polisi pakalpojumus apmaksā atbilstoši veselības apdrošināšanas programmas nosacījumiem.