Image

Holtera monitorēšana

Holtera monitorēšana ir 24 vai 48 stundu nepārtrauktas sirds aktivitātes elektroniskais pieraksts (elektrokardiogrāfija jeb EKG) pacientam ierasto aktivitāšu laikā.

Ar šīs metodes palīdzību ārsts var novērtēt sirds darbības ritmu, aritmijas rašanos un tās biežumu.

Kad nepieciešams veikt
Holtera monitorēšanu?

Izmeklējumu veic, ja pacientam ir:

  • sirds ritma traucējumi;
  • augsts asinsspiediens (arteriālā hipertensija);
  • citas sirds saslimšanas, kas ir saistītas ar ritma traucējumiem.

Izmeklējuma nepieciešamību nosaka ārstējošais speciālists, izvērtējot kopējo veselības stāvokli.

Kā sagatavoties izmeklējumam?

Nav nepieciešama īpaša sagatavošanās, taču pacientam ieteicams izvairīties no sintētiskas vai vilnas veļas valkāšana monitorēšanas laikā, jo statiskā elektrība var radīt artefaktus EKG pierakstā, priekšroka ir dodama kokvilnas vai lina veļai.

Kā notiek Holtera monitorēšana?

Holtera EKG monitorēšanai tiek izmantoti elektrodi, kurus piestiprina pacientam pie krūšu kurvja zem drēbēm un neliela pārnēsājama EKG iekārta (Holtera monitors). To piestiprina pie pacienta ķermeņa un ar tās palīdzību sirdsdarbību novēro 24 vai 48 stundu garumā. Holtera EKG monitorēšanas laikā pacients atrodas sev ierastajā ikdienas vidē. Pacientam jācenšas savs dienas režīms tuvināt parastajai ikdienas kārtībai iekļaujot tajā situācijas, kurās agrāk radās traucējošās izjūtas. No monitora iegūtā informācija tiek ievadīta analizējošā sistēmā. Ārsts, analizējot iegūtos datus, var noteikt sirds darbības ritma traucējumus.

Pacientam jāņem vērā, ka speciālists, kurš uzliks Holtera monitorēšanas iekārtu, noteiks konkrētu iekārtas atgriešanas laiku. Tāpēc pacientam ir jārēķinās ar to, ka nākamajā dienā pēc Holtera uzlikšanas tas būs jāatgriež konkrētajā VCA poliklīnikā.

Holtera monitorēšanas rezultāti

Pacients saņem monitoringa slēdzienu orientējoši vienas nedēļas laikā pēc tam, kad ārsts ir veicis pieraksta analīzi un izvirzījis slēdzienu.


Brīdinājumi

Holtera monitorēšanas laikā nedrīkst mazgāties dušā vai vannā, peldēties vai kā citādi pakļaut aparātu saskarei ar ūdeni.

Holtera monitorings netraucē ierastajam dzīves ritmam, tā ir droša, nekaitīga un nesāpīga izmeklēšanas metode.

INFORMĀCIJA PAR PIERAKSTĪŠANOS VCA

VCA poliklīnikās tiek sniegts gan valsts apmaksāts (ar ģimenes ārsta vai speciālista nosūtījumu), gan maksas pakalpojums.
Pacientiem ar veselības apdrošināšanas polisēm pakalpojumus apmaksā atbilstoši veselības apdrošināšanas programmas nosacījumiem.