Image

Vakcinācija un injekcijas

Veselības centru apvienības (VCA) poliklīnikās pieejami procedūru un vakcinācijas kabineti, kuros sertificētas medicīnas māsas veic pacientam nepieciešamās manipulācijas – injekcijas, infūzijas jeb sistēmas un vakcināciju.

Papildus vakcinācijas kalendārā norādītajai shēmai VCA pieejama:

  • gripas vakcīna;
  • pneimokoka vakcīna;
  • ērču encefalīta vakcīna;
  • A un B hepatīta vakcīna;
  • cilvēka papilomas vīrusa infekcijas (HPV) vakcīna.
Vakcinācija

Vakcinācija ir vienkāršs, drošs un efektīvs veids savlaicīgai aizsardzībai pret bīstamām infekcijas slimībām.

Ministru kabineta noteikumos Nr. 330 “Vakcinācijas noteikumi” norādīta valstī noteiktā vakcinācijas kārtība – vakcinācijas kalendārs gan bērniem, gan pieaugušajiem, valsts finansējuma nosacījumi un citi saistītie jautājumi. 

Vairāk informācijas par vakcināciju: www.spkc.gov.lv

Injekcijas un infūzijas (sistēmas)

Slimību ārstēšanā speciālists var noteikt medikamentu, vitamīnu un citu zāļu vielu ievadi injekciju vai infūziju veidā. Injekcijas tiek veiktas intramuskulāri (ievadot muskulī), intravenozi (ievadot vēnā) vai subkutāni (ievadot zem ādas). Ārstniecisko vielu pakāpeniskai ievadei tiek izmantotas infūzijas jeb “uzlikta sistēma”.
Ievades veidu, konkrēto medikamentu un devu nosaka speciālists, norādot to nosūtījumā.

Informācija par pierakstīšanos VCA

Injekcijas un infūzijas pieejamas tikai kā maksas pakalpojums ar ģimenes ārsta vai speciālista nosūtījumu. Vakcinācija pilnībā vai daļēji var tikt veikta valsts finansēta vakcinācijas kalendāra ietvaros vai papildus apstiprinātos normatīvos aktos (informāciju var saņemt pie ģimenes ārsta). Vakcīnas ievade kā maksas pakalpojums pieejama bez nosūtījuma, izņemot bērniem līdz 17 gadu vecumam, – obligāti nepieciešama vakcinēšanas dienā izsniegta izziņa no ģimenes ārsta par bērna veselības stāvokli.
Pacientiem ar veselības apdrošināšanas polisi pakalpojumus apmaksā atbilstoši veselības apdrošināšanas programmas nosacījumiem.