Image

Proktoloģija

Taisnās zarnas slimības ir tās, par kurām runājam un vēršamies pie ārsta tikai galējas nepieciešamības gadījumā. Izplatības ziņā pirmo vietu ieņem hemoroidālā slimība (taisnās zarnas izejas daļas asinsvadu pinuma slimība). Ilgu laiku tika uzskatīts, ka šī kaite biežāk ir sastopama vīriešiem.

Tomēr pieredze rāda, ka slimība abiem dzimumiem sastopama vienādi bieži. Tā it īpaši bieži paasinās sievietēm grūtniecības laikā.

VCA medicīnas centros strādā  augsti kvalificēti ārsti ķirurgi, kuriem ir liela pieredze  proktoloģijas jomā, viņi sniedz konsultācijas arī pacientiem ar jebkurām sūdzībām tūpļa apvidū. Ārsti izmeklē pacientu pielietojot gan digitālo (pirksta) izmeklēšanas metodi, gan instrumentālo izmeklēšanas metodi (anoskopija, rektoromanoskopija), lai precizētu slimības diagnozi.

Diagnosticētās slimības tiek ārstētas pielietojot gan konservatīvo, gan operatīvo ārstēšanas metodi.

VCA proktologi ir gan vīrieši, gan arī sievietes. Daudziem pacientiem tas palīdz vieglāk pārvarēt delikātās problēmas barjeras.

VCA medicīnas centros diagnosticēs
un sniegs nepieciešamo medicīnisko
palīdzību pie
 • hemoroidālās slimības;
 • taisnās zarnas polipiem;
 • hronisku aizcietējumu raadītas komplikācijas;
 • anālas fisūras (plaisas un plīsumi anālās atveres krokās);
 • proktīti (tūpļa zarnas akūts iekaisums);
 • paraproktīti (mīksto audu iekaisums ap tūpļa zarnu);
 • taisnās zarnas jaunveidojumi;
 • fēču un gāzu nesaturēšana;
 • pie citām taisnās un resnās zarnas un to apkārtējo audu slimībām.

Jums ir iespēja apmeklēt VCA medicīnas centru ārstus proktologus un saņemt pakalpojumu rindas kārtībā valsts finansējuma ietvaros, ar ārsta nosūtījumu, kā arī ārpus gaidīšanas rindas un/ vai bez ārsta nosūtījuma par maksu. 

Kompleksai izmeklēšanai mūsu centrā
pieejamas dažadas papildus izmeklēšanas metodes, kā
 • rektoromanoskopija;
 • videokolonoskopija dienas stacionārā – arī anestēzijā;
 • vēdera dobuma orgānu ultraskaņas izmeklējumi;
 • un citi diagnozes precizēšanai nepieciešamie izmeklējumi.

Hemoroidālā slimība

VCA medicīnas centru dienas stacionārā tiek veiksmīgi ārstēta ar ķirurģiskās ārstēšanas metodi. Atkarībā no slimības pakāpes un simptomiem ir pieejamas dažādas ķirurģiskās ārstēšanas metodes, gan klasiskā ķirurģiskā operācija slimības ielaistos gadījumos, gan liģēšana ar lateksa gredzeniem, gan THD (transanālās hemoroīdu dearterializācijas) un jaunā inovatīvā HAL-RAR metode. Tā ir jaunākā ķirurģiskās ārstēšanas metode, kas ir nesāpīga, minimāli invazīva un netraumatiska, tādejādi nodrošinot praktiski nesāpīgu radikālu pieeju palielināto hemoroidālo mezglu izraisīto simptomu ārstēšanu.

Jums ir nepieciešams vērsties pie proktologa

ja ir diskomforts anālās atveres rajonā - mitrošana, kas var novest pie starpenes ādas kairinājuma, niezes un ādas iekaisuma (ekzēmas un dermatītiem), sāpes tūplī defekācijas laikā, fēču nesaturēšana, vēdera izejas traucējumi, parādās asiņaini vai gļotaini izdalījumi no tūpļa zarnas. Šie simptomi var liecināt gan par labdabīgām taisnās zarnas slimībām, gan kolorektālu (resnās vai taisnās zarnas) vēzi. 

* ! Svarīgi atcerēties, ka veicot  izmeklēšanu valsts organizēta vēža skrīninga ietvaros ir iespējams savlaicīgi diagnosticēt kolorektālā vēža saslimšanu. Atklājot saslimšanu pirmsvēža stāvokļī vai agrīnā slimības stadijā, tā ir vieglāk ārstējama un ir sasniedzama pilnīgas izveseļošanās.   
N.B. Valsts apmaksā zarnu vēža skrīningu visiem pacientiem, kuri sasnieguši 50 gadu vecumu.