Kas ir «Veselība+»?
«Veselība+» ir kvalitatīvu medicīnisko aprūpi veicinoša programma hronisko slimību pacientiem. Tā veicina līdzestību, nostiprina VCA "Veselība+" karte saikni starp ārstu un farmaceitu kā dēļ pacientam ir vienkāršāk iegūt visu nepieciešamo informāciju. Turklāt programma piedāvā dažādas priekšrocības pacienta veselības stiprināšanai.

«Veselība+» un diabēts
Cukura diabēta pacientam, lai uzlabotu un, svarīgākais, nepasliktinātu veselības stāvokli un dzīves kvalitāti, ir jāievēro virkne ārsta norādījumu. Tie ir par pareizu, speciāli koriģētu dzīvesveidu, piemērotu uzturu, īpašām higiēnas prasībām, regulāru terapiju u.c. Vizītē ārsts cenšas izstāstīt būtiskāko, bet uztraukums daktera kabinetā mēdz būt tik liels, ka bez atkārtota atgādinājuma šīs norādes aizmirstas. Liela daļa pacientu ar diagnozi diabēts ir seniori, kuriem vajadzētu pēc iespējas biežāk atgādināt par slimības niansēm un ārstēšanas gaitu. Ko darīt, ja daktera tikko izstāstītais jau piemirsies vai nav līdz galam saprasts? Aptieka kā veselības aprūpes neatņemama sastāvdaļa ir nākamais pieturas punkts pēc ārsta kabineta apmeklējuma un farmaceits ir nākamais speciālists aiz ārsta, kam jautāt padomu. Mēness aptieku farmaceiti, programmas «Veselība+» ietvaros īpašās mācībās ir papildinājuši zināšanas par cukura diabētu. Tāpēc aptiekā, ja esi „Veselība+” kartes īpašnieks, tev ne tikai izsniegs ārsta nozīmētās zāles, bet vēlreiz izskaidros visu būtiskāko par ārstēšanās gaitu, zāļu lietošanas niansēm, atgādinās cik reižu dienā tās jālieto, kā arī sniegs jebkādu citu tev svarīgu informāciju, piemēram, par pēdu aprūpes nepieciešamību, vai acu slimību risku un pareizu uzturu. Protams, arī pārliecināsies, vai tu proti lietot diabēta ārstēšanai paredzētās ierīces un injicēšanas adatas. Tas viss ietverts farmaceitiskās aprūpes konceptā, kas nozīmē, ka aptiekā rūpējas, lai apmeklētāji zāles lietotu pareizi, lai ikviens saņemtu mūsdienīgus, medicīnas zinātnē balstītus un noderīgus veselību un profilaksi veicinošus padomus.
Diabēta pacienti, kas jau iesaistījušies «Veselība+» programmā, ir novērtējuši tās sniegtās iespējas. Pagaidām tā attiecas tikai uz vienu hroniskās slimību - diabētu. Plānots programmas priekšrocības piedāvāt arī hipertensijas pacientiem.

KUR UN KĀ IEGŪSTAMA «VESELĪBA+» KARTE?
Vizītes laikā VCA poliklīnikā pie endokrinologa. «Veselība+» kartes saņemšanai būs jāparaksta apliecinājums par dalību programmā. To varēsi aktivizēt, vienlaicīgi ar farmaceitiskās aprūpes pakalpojuma saņemšanu aptiekā, kas atrodas kādā no VCA poliklīnikām vai tuvākajā «Mēness aptiekā».
Mēness aptiekās”, kas līdzdarbojas programmā „Veselība+”. Farmaceits izstāstīs par programmas priekšrocībām un noteikumiem un, pēc apliecinājuma par dalību «Veselība+» parakstīšanas izsniegs pacientam «Veselība+» karti un tu uzreiz varēsi sākt izmantot tās priekšrocības.

Sešas «Veselība+» priekšrocības
1. Jauns pakalpojums! „Mēness aptiekā” tu vari pierakstīties pie endokrinologa vai ģimenes ārsta, ja speciālists pieņem pacientus kādā no VCA poliklīnikām. Šī jaunā pierakstu sistēma patiešām atvieglo dzīvi! Īpašo pakalpojumu pieejams aptiekās, kas atrodas VCA poliklīniku telpās vai arī jebkurā «Mēness aptiekā».
2. Ja, piesakoties «Veselība+» kartei, būsi norādījis savu kontakttālruni vai e-pastu, tas nodrošinās veiksmīgu saziņu un varēsi saņemt jaunākās aktuālās ar savu diagnozi - diabēts - saistītās ziņas.
3. Ja asinsanalīzes regulāri nodosi «Centrālajā laboratorijā», ērti varēsi sekot analīžu rādītāju izmaiņām dinamikā, jo līdz ar jaunajiem rādītājiem analīžu rezultātu lapā būs redzami arī iepriekšējā reizē nodoto izmeklējumu dati.
4. Ja tevi ir «Veselība+» karte, «Centrālajā laboratorijā» pakalpojumu saņemsi ātrāk.
Varēsi izvelēties atbilstošu numuru rindu regulējošajā automātā.
5. Par atsevišķām maksas analīzēm tev būs jāmaksā mazāk nekā citiem pacientiem.
6. Saņemsi arī īpašos piedāvājumus diabēta aprūpei paredzētām precēm un uztura bagātinātājiem «Mēness aptiekās».

Privilēģijas summējas!
Ja līdz šim izmantoji Mēness aptiekas «Veselības karti» un «Pacienta karti», tad līdz ar «Veselība+» kartes iegūšanu saņemsi visas iepriekšējās atlaides, kā arī jaunās privilēģijas. Tagad diabēta pacienti var izmantot vienu karti gan aptiekā, gan VCA poliklīnikās.