<img height="1" width="1" src="https://www.facebook.com/tr?id=356876748724153&ev=PageView &noscript=1"/> Zīdaiņiem: baseins, vingrošana, uzturs

Zīdaiņiem baseins vingrošana uztursPakalpojums Zīdaiņiem: baseins, vingrošana, uzturs pieejams VCA poliklīnikās: Elite

Ārstniecīskā  masāža arī zīdaiņiem un bērniem: 

Maigi pieskārieni un glāsti zīdainim ir vienlīdz svarīgi kā pārtika un gaiss un tie ir kā valoda, kura labi saprotama mazuļiem. Masāža labvēlīgi ietekmē mazuļa ādas, muskuļu, locītavu, saišu, cīpslu, asinsrites, limfatiskās sistēmas un nervu sistēmas darbību un attīstību.  

  • zīdaiņiem no 1 mēneša vecuma līdz 1 gadam;
  • bērniem no 1 gada līdz 18 gadu vecumam.

Bobata metodes zīdaiņu vingrošana

Tā ir maiga metode, kurā tiek ņemta vērā zīdaiņa dabiskā attīstība un speciālists ievada mazuli pareizajās kustībās. Tā ir īpaši ieteicama mazuļiem, kuriem ir aizkavēta attīstība, piemēram muskuļu disbalanss vai muskuļu tonusa izmaiņas. Bet arī lai veicinātu mazuļa attīstību un uzkrātu zināšanas, uz Bobota vingrošanas nodarbībām mēs acinām ar mamiņas ar mazuļiem, kuriem ir normāla attīstība. Nodarbības laikā vecākiem ir iespējams apgūt Bobota terapijas pamatprasmes, kuras vēlāk var pielietot mājas apstākļos. 

Bobota terapija attīsta bērna kustību iespējas, veicina pozas stabilitāti, uzlabo ķermeņa izjūtu, kā arī sekmē pozas simetriju. Vienlaikus netieši tiek veicināta arī bērna valodas, izziņas un sociālā attīstība. 

Vingrojumi palīdz mazulim apzināties savu ķermeni un apkārtējo pasauli. Bērniņas ir iespēja velties un šūpoties uz bumbas. Tā viņš attīsta savu līdzsvara un koordinācijas izjūtu.

Kāpēc ir svarīgi apmeklēt Bobota vingrošanas nodarbības? 

Pirmajā dzīves gadā mazulim ir jāapgūst daudz dažādu lietu - velties, rāpot, līst, noturēties uz vēdera un visbeidzot - staigāt. Ja mazuļa pirmajā dzīves gadā visas prasmes ir apgūtas pareizi, tad bērniņam ir ielikts labs pamats stājai un gaitai, ko viņš lietos visu mūžu. 

Zīdaiņu peldināšana

Ja Jūsu mazulis ir vecumā no viena mēneša līdz vienam gadam, viņu apmācīs peldēt un nirt. Tādējādi bērniņš var norūdīties, uzlabot kustību koordināciju un miedziņu. 

Peldināšana ne vienmēr ir piemērota visiem bērniem, tāpēc pirms procedūras apmeklēšanas konsultējieties ar savu ģimenes ārstu vai pediatru.

Uzturs mazuļiem

Gadījumos, kad bērnam ir diagnosticēta kaut kāda pārtikas alerģija uz vienu vai vairākiem produktiem vecākiem ir jāgriežas pie uztura speciālista.
Piemēram, situācijā, kad ir konstatēta alerģija uz govs piena alerģiju izeja ir tikai viena - izslēgt no uztura visus piena produktus, bet obligāti jāsaglaba nepieciešamu kalcija daudzumu, lai bērns normāli augtu un attīstītos. To palīdzēs saprast uztura speciālists, kurš sastādīs bērnam piemērotu ēdienkarti, izstāstīs kādus produktus nepieciešams lietot uzturā un kā var pagatavot garšīgus ēdienus, nepievienojot ierastus produktus.
Mūsdienu problēma ir arī bērnu aptaukošanās, kas var veicināt vairāku slimību attīstību (cukura diabēts, kaulu-locītavas slimības, vielmaiņas traucējumi u.t.t.), tāpēc uztura speciālists būtu tas cilvēks, kurš palīdzētu atrast risinājumus arī lieka svara jautājumos. Uztura speciālista uzdevums ir atbalstīt bērnu, palīdzēt viņam saprast, ko labāk ēst un kādos daudzumos.

Uzziniet vairāk arī mūsu video galerijā: 

Atveselosanas centrs_Zidainu peldinasana.jpg