<img height="1" width="1" src="https://www.facebook.com/tr?id=356876748724153&ev=PageView &noscript=1"/> Uzturs un diētas

Pakalpojums Uzturs un diētas

Uzturs  ir viena no organisma pamatvajdzībām. Mūsdienās veikalu plaukti ir pārpilni ar dažādiem acij tīkamiem ēdieniem. Cilvēkam dota liela izvēles brīvība, tomēr dažkārt jāsastopas ar zināšanu trūkumu, lai no šī plašā sortimenta izvēlētos tieši to, kas ikdienas ēdienu padarītu pilnvērtīgu un sabalansētu. Šodienas dzīve ir ātra un cilvēkiem neatliek laika, lai aizdomātos par to, ko un cik daudz viņi ēd. Tā ietekmē novērojams liekais svars, kas mūsdienās visā pasaulē ir diezgan nopietna problēma. Liekais svars savukārt veicina dažādas citas veselības problēmas, piemēram, 2. tipa cukura diabētu, imunitātes aktivitātes samazināšanos, onkoloģijas risku, neauglību, sirds un asinsvadu sistēmas saslimšanas u.c. Tomēr nedrīkst aizmirst, ka nepareiza ēšana var būt arī nepietiekama svara rezultāts, vitamīnu un minerālvielu deficīts. Tāpēc ir svarīgi zināt, kādam ēdienam jādod priekšroka, lai mūsu organisms neizjustu uzturvielu trūkumu un visi fizioloģiskie procesi noritētu efektīvi. 

Uztura speciālists  ir augsti kvalificēta ārstniecības persona, kura piedalās pacienta ārstēšanas, rehabilitācijas un veselības veicināšanas procesā. Uztura speciālists izvērtē pacienta veselības stāvokli, ēšanas paradumus, ikdienas fizisko aktivitāti. Pamatojoties uz iegūto informāciju, sniedz uztura rekomendācijas. Sastādot ēdienkarti, ņem vērā pacienta svaru, augumu, vecumu, dzīvesveidu un veselības traucējumus. 

Uztura speciālista konsultācijas ir vēlamas, ja ir : 

 • Palielināts vai samazināts ķermeņa svara;
 • Ēšanas traucējumi – anoreksija, bulīmija, kompulsīvie ēšanas traucējumi;
 • 1. vai 2. tipa cukura diabēts;
 • Sirds un asinssvadu saslimšanas;
 • Gremošanas sistēmas slimības;
 • Anēmijas.

Kā arī uztura speciālists sniedz uztura konsultācijas grūtniecības un bērna zīdīšanas laikā. Uztura speciālistu var apmeklēt visi, kuri rūpējas par savu veselību un vēlas padarīt uzturu par veselīga dzīvesveida sastāvdaļu. 

Konsultāciju laikā uztura speciālists:

 • Veiks auguma, svara mērījumus, noteiks ķermeņa masas indeksu , vidukļa un gurnu attiecību;
 • Novērtēs vispārējo veselības stāvokli, izzinās svara vēsturi;
 • Izvērtēs ēšanas paradumus;
 • Noteiks organismam nepieciešamo kaloriju daudzumu, kas dienā jāuzņem atbilstoši svaram, augumam, vecumam un fiziskai aktivitātei;
 • Izstāstīs par uztura un šķidruma uzņemšanas pamatprincipiem;
 • Sniegs uztura rekomendācijas atbilstoši iegūtai informācijai par pacientu, nepieciešamības gadījuma tiks sastādīta individuāla 7 dienu ēdienkarte.

Mainīt ēšanas paradumus nav viegli, tādēļ pacientam ir jābūt godīgam, pacietīgam, ar lielu vēlmi, gribasspēku un motivāciju. Uztura speciālists vienmēr uzklausīs, sniegs jaunas zināšanas un atbalstīs,taču lielākais darbs ir jāveic pašam pacientam, lai sasniegtu vēlamo rezultātu!

Uzzini vairāk arī mūsu video galerijā:
 
Atveselosanas centrs_Estetiska medicina_Olga Leitane.jpg