<img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=619887925301676&ev=PageView&noscript=1" />Masāža

MasāžaPakalpojums Masāža pieejams VCA poliklīnikās: Aura, Elite, Jugla, Olvi, Pļavnieki, Pulss 5, Vesels, Liepājas MC, Mežaparka doktorāts

Ārstnieciskā masāža jau kopš senseniem laikiem pazīstama kā efektīvs līdzeklis, lai likvidētu muskuļu spriedzi, mazinātu sāpes, sekmē ādas elpošanu, pastiprina sviedru un tauku dziedzeru darbību, uzlabotu asinsriti un vienlaikus palīdz saglabāt enerģijas līdzsvaru ķermenī. Līdz ar to palīdz pie ļoti daudzām slimībām. Masāžas iedarbība uz organismu ir ne tikai lokāla, proti, uz masējamo ķermeņa daļu (muskuļiem un locītavām), bet arī vispārēja – ar masāžas palīdzību tiek nostiprināta imūnā sistēma, tiek uzlabotas organisma aizsargspējas, uzlabojas iekšējo orgānu darbība, uzlabojas pašsajūta, veicina organisma atjaunošnās spējas pēc fiziskās un garīgās slodzes, uzlabo termoregulācijas procesus, kā arī tiek panākts ķermeņa novājēšanas efekts.

VCA medicīnas centru speciālisti Jums piedāvā dažādus ārstnieciskās masāžas veidus:

Klasiskā masāža: 

 • vispārējā ķermeņa masāža;
 • apkakles daļas masāža;
 • sejas muskuļu masāža;
 • galvas matainās daļas masāža;
 • krūšu kurvja masāža;
 • plaukstas un apakšdelma masāža;
 • rokas un/ vai kājas masāža;
 • muguras masāža;
 • jostas-krustu daļas masāža;
 • u.c. ķermeņa daļu masāža.

Segmentāri reflektorās masāžas pamatā ir saskaņota cilvēka ķermeņa darbība. Jebkuras pārmaiņas (stress, slimība, trauma u.c.) ir saistītas gan ar galvas smadzeņu, gan muguras smadzeņu, gan iekšējo orgānu saskaņotu darbību, tādejādi ietekmējot audu un šūnu jutību. Cilvēka attīstības pirmajā periodā (embrioģenēzē) redzams segmentārās uzbūves princips, kad dīglis attīstās no vienotām daļiņām – segmentiem. Embrijs attīstās no trīs dīgļlapām. No ārējās dīgļlapas ektodermas izveidojas āda un nervu sistēma, tādēļ tik izteikta sakarība ir starp muguras smadzeņu un ādas zonām. No vidējās dīgļlapas mezodermas attīstās skelets, muskuļi, asinsvadi un uroģenitālā sistēma. No iekšējās dīgļlapas entodermas attīstās iekšējie orgāni. 
Segmentāri reflektorā masāža iedarbojas uz kustību segmentu – funkcionālu vienību, kuru veido divi blakus esoši mugurkaula skriemeļi, starpskriemeļu disks, starpskriemeļu locītavas, saites un attiecīgais muguras smadzeņu segments. Ja šajā segmentā ir izmaiņas, var būt izmaiņas arī ādā, muskuļos, saistaudos, skeletā un iekšējos orgānos.

Banku masāža  – reflektori iedarbojas uz ādas receptoriem, jo bankas radītais vakuums kairina virspusējos un dziļos ādas receptorus. Banku masāža uzlabo perifēro asinsriti un limfas cirkulāciju, veicina vielu maiņu un ādas elpošanu, mīkstina audus, uzlabo ādas un muskuļu tonusu, palīdz mīkstināt un šķelt taukaudus, caur ādu izvadīt sāļus un urīnvielu.

Punktu masāža – ārstniecības metode, kas radusies senatnē Āzijas austrumu daļā – tagadējā Ķīnas, Mongolijas, Korejas un Japānas teritorijā. Senajā austrumu medicīnā plaši lieto masāžu, turklāt dažādus paņēmienus: glaudīšanu, berzēšanu, mīcīšanu, dauzīšanu, knaibīšanu, pirksta spiedienu ar vienlaicīgām apļveida kustībām tā saukto „dzīvības punktu” apvidū. Līdzīgi kā adatu terapijā un „dzīvības punktu” piededzināšanā ar vērmeļu cigaretēm, iedarbība ir noteiktos ķermeņa punktos, tikai punktu masāžā āda netiek traumēta. Pavisam ķermenī ir 700 bioloģiski aktīvie punkti, biežāk izmanto ap 150 punkti. Ar pirkstu spiedienu uz konkrētiem punktiem var dozēti, izvēles veidā un pēc nepieciešamības reflektori, ietekmēt dažādu orgānu un sistēmu darbību, regulēt veģetatīvās funkcijas, vielmaiņas un atjaunošanās norises organismā.

Mēs piedāvājam arī  tonizējošo un relaksējošo masāžu:

 • liposāžas masāža ķermenim - tā ir procedūra, kas neapšaubāmi dod labus rezultātus un ieteicama praktiski katram, neatkarīgi no dzimuma vai vecuma. Pamatuzdevums – normalizēt limfas šķidruma cirkulāciju, kā rezultātā organisms daudz ātrāk atbrīvojas no toksīniem. 

   Regulāri pielietojot limfodrenāžas masāžu var panākt vairākus pozitīvus efektus:  Vizuālais efekts – likvidējas ādas nelīdzenumi, proti, „apelsīnu mizas efekts” .  Tonizējošs un atjaunojošs – toksīnu izvadīšanas rezultātā paaugstinās imunitāte, kā arī uzlabojas vielmaiņa. Savukārt tas vistiešākajā veidā veicina ķermeņa masas samazināšanos.  Atslābinošs efekts tiek panākts pateicoties tam, ka tiek noņemts muskuļu saspringums un vienlaicīgi stabilizējas nervu sistēma.   Ir piejama arī limfodrenāžas procedūra ar limfas drenāžas ierīci ("gaisa zābakiem"). Tas ir īpašs masāžas veids ar mainīgu gaisa spiedienu, kā rezultatā uzlabojas asinsrite un limfas plūsma. Pakāpeniska maiga viļņa veida masāža vai mehaniska limfas drenāža dod patiesu atvieglojuma sajūtu kājām, mazinot tūsku un nepatīkamas dedzināšanas sajūtas. 

 •  taizemes pēdu masāža  – viegla un estētiska pēdu masāža, kas iekļauj secīgas darbības uz relaksējošām zonām. Organisma dabiskās aizsargspējas stimulē, iedarbojoties uz enerģētiskām līnijām, akupunktūras punktiem, labvēlīgi ietekmē iekšējo orgānu funkcijas.
 • taktilā zviedru masāža  – relaksējoša masāža visam ķermenim ar ēteriskajām eļļām, rekomendē nervu pārslodzes un veģetatīvās distonijas gadījumā.
 • Jumeiho masāža  – apvienoti šiacu punktu, klasiskās masāžas un manuālās terapijas paņēmieni.