<img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=619887925301676&ev=PageView&noscript=1" />Grūtniecēm: baseins*, vingrošana, uzturs

Grūtniecēm baseins vingrošana uztursPakalpojums Grūtniecēm: baseins, vingrošana, uzturs pieejams VCA poliklīnikās: Elite,  Pļavnieki

* Baseins tikai Elite un Pļavnieki

VCA poliklīnikas nodrošina pilnu pakalpojumu klāstu grūtniecēm: 

 • grūtniecības novērošanu pie speciālista;
 • lekcijas topošajiem vecākiem;
 • vingrošanas nodarbības grūtniecēm;
 • lekcijas un apmācības jauniem vecākiem (piem.Hendlings);
 • mazuļu vingrošana un peldināšana.

Grūtniecības novērošana pie speciālista:

 • sievietes novērošana visā grūtniecības periodā
 • ultrasonogrāfija, lai izvērtētu, kā notiek mazuļa augšana, precizētu grūtniecības laiku un noteiktu, vai mazulim nav kādu attīstības problēmu;
 • doplerogrāfija, lai izvērtētu, kā notiek asinsrite placentā un nabas saites asisnsvados;
 • kardiotokogrāfija, lai novērtētu bērniņa sirdsdarbību un dzemdes muskuļu darbību.

Topošajiem vecākiem piedāvājam dzemdību sagatavošanas kursu sēriju.

Trīs nodarbību laikā uzzināsiet visu svarīgāko un saņemsiet praktiskus padomus par dzemdībām, krūtsbarošanu un bērniņa aprūpi. Konsultācijas sniedz pieredzējusi vecmāte – Ilze Lasenberga.

1. Nodarbībā  runāsim par sagatavošanos dzemdībām, dzemdību veidiem un jūsu izvēles iespējām. Uzzināsiet, kas jāņem līdzi uz dzemdību iestādi. Runāsim par dzemdību priekšvēstnešiem, sākumu un norisi, kā arī par dzemdību plāna sastādīšanu. Ļoti aktuāla tēma ir dabīgu dzemdību iespējas stacionārā. Vecmāte pastāstīs par partnera vai atbalsta personas lomu dzemdībās un to, kā vislabāk sniegt palīdzību topošajai māmiņai. Iepazīsim arī dzemdību atsāpināšanas veidus.

2. Nodarbība  ietver visu svarīgāko informāciju par pēcdzemdību periodu. Kā maigi un saudzīgi nosvinēt pirmo sastapšanos ar bērniņu? Kāda nozīme ir agrīnam āda-āda kontaktam? Kā krūtsbarošanu uzsākt veiksmīgi? Pārrunāsim arī biežāk izplatītās raizes, kas piemeklē jauno māmiņu bērniņa krūtsbarošanas periodā un veidus, kā ar tām tikt galā. Vecmāte dalīsies praktiskos padomos, kā rūpēties par krūšu labsajūtu un kā pareizi uzglabāt mātes pieniņu.

3. Nodarbības tēma  – jūsu bērniņš no dzimšanas brīža līdz gada vecumam. Runāsim par mazuļa fizioloģisko pārmaiņu un adaptācijas periodiem un tādiem svarīgiem notikumiem kā mazuļa ikdienas aprūpe, nabas kopšana, vannošana, pirmās pastaigas. Īpaša nozīme ir ierastām un bieži veiktām ikdienas aktivitātēm – autiņbiksīšu nomaiņai, bērniņa celšanai, nēsāšanai un guldīšanai. Kopīgi apgūsim prasmes, kā šīs darbības veikt pareizi. Šīs nodarbības beigās vecmāte veiks atzīmi mātes pasē par sagatavotību ģimenes dzemdībām.

Nodarbības notiek trīs reizes mēnesī – trešdienās. 
Krievu valodā (17:00) un latviešu valodā (18:30). 
Par nodarbību datumiem, reģistrēšanos un citiem jūs interesējošiem jautājumiem iespējams uzzināt, zvanot vecmātei Sanitai (tālr. 26793069).

Tiksimies nodarbībās!

VCA medicīnas centra fizioterapeiti topošajām māmiņām piedāvā konsultācijas, individuālās nodarbības un nodarbības grupā

Fizioterapeita konsultācijas laikā Jūs varat noskaidrot: 

 • fizisko aktivitāšu izvēle grūtniecības laikā, atkarībā no trimestra;
 • ergonomikas pamatprincipu pielietošana muguras sāpju profilaksei;
 • elpošanas un relaksācijas tehniku apgūšana un pielietošana dzemdību laikā;
 • dzemdību pozu apguve;
 • mājas vingrojumu programmas izstrāde un apgūšana;
 • citi Jūs interesējoši jautājumi.

Ja grūtniecība noris veiksmīgi, topošā māmiņa jūtas labi un ārsts devis "zaļo gaismu" – speciāla fiziskā slodze ir nepieciešama. 

Grūtnieču vingrošana zālē

Vingrošana grūtniecēm sastāv no plaša vingrojuma klāsta, kas palīdz topošajām māmiņām stiprināt muskulatūru un īpaši trenēt iegurņa pamatni, relaksēties, kā arī palīdz iemācīties pareizi elpot, kas savukārt tālāk noder dzemdību procesā, lai bērniņš viegli nāktu pasaulē. Vingrojumi palīdz arī stājas korekcijā - jo taisnāku muguru grūtniece stāv, jo vieglāk sevi nest, kas, savukārt, atkal apgādā mazuli puncī ar pietiekamu skābekļa daudzumu.

Grūtnieču vingrošana baseinā 

Topošās māmiņas, kas gaida savu mazulīti, ir izstrādāti speciāli vingrojumi nodarbībām  baseinā . Šie vingrinājumi domāti, lai grūtnieci sagatavotu dzemdībām, lai viņa justos labāk gan fiziski, gan psiholoģiski. Mūsu centrā  mājīgajā peldbaseinā Jūs brīnišķīgi relaksēsieties un atpūtīsieties.

NB! Vingrošanu ieteicams sākt pēc 12.grūtniecības nedēļas un, samazinot tās intensitāti, turpināt līdz pat dzemdībām. 

Esi atbildīga pret sevi un savu gaidāmo mazuli! Pirms uzsākt nodarbības, pajautā savam ārstam, vai Tu drīksti vingrot! 

Uzturs grūtniecības laikā

Grūtniecības laikā ir ļoti svarīgi uzņemt pilnvērtīgu uzturu un lietot pietiekoši daudz šķidruma, jo nepietiekams uzturs var mainīt augļa ķermeņa attīstību, radīt traucējumus vielmaiņas procesos, šūnu veidošanā un hormonu sistēmā.Viss, ko topošā māmiņa ēd un dzer, var ietekmēt viņas bērna veselību un pašas mātes pašsajūtu. Tāpēc no pāteriņa pilnībā jāizslēdz alkohols, jo tā lietotājām ir risks iegūt savam bērnam fetālo alkohola sindromu, kura pazīmes ir mazs bērna svars, augums, bērna izmaiņās sejā un mentālā atpalicība.Kā arī jāatsakās no smēķēšanas, jo rezultātā pasliktinās skābekļa apgāde orgāniem, sašaurinās asinsvadi, rada skābekļa trūkumu arī bērnam un pēc iespējas ierobežot medikamentu lietošanu, kas arī nelabvelīgi var iespaidot gan bērnaveselību, gan topošās māmiņas veselību.

Uzzini vairāk mūsu video galerijā: