<img height="1" width="1" src="https://www.facebook.com/tr?id=356876748724153&ev=PageView &noscript=1"/> Spirometrija (spirogrāfija)

 

Spirometrija spirogrāfijaPakalpojums „Spirometrija (spirogrāfija) pieejams VCA poliklīnikās: Aura, Elite, Jugla, Olvi, Pļavnieki, Pulss 5, Liepājas MC, Mežaparka doktorāts, Dinas

Pārbaudi savas plaušas ar spirometru!

Spirometrija ir metode, kas palīdz novērtēt plaušu veselības stāvokli, lai laikus konstatētu problēmas, ja tādas ir.

Elpošanas tests.
Spirometrija ir elpošanas tests, kas palīdz atklāt dažādas plaušu slimības, – bronhiālo astmu, hronisku obstruktīvu plaušu slimību u. c. Tā veikšanai nepieciešamas 15  20 minūtes, kurās vairākas reizes dziļi jāieelpo un jāizelpo viss gaiss no plaušām spirogrāfijas ierīcē – spirogrāfā.

Kā un kad veikt spirometriju?
Ierīce mēra plaušu kopējo tilpumu un ātrumu, ar kādu gaisu izelpo. Procedūra ir nesāpīga, un ārsts vai māsa stāsta un rāda, kas jādara. 
Spirometriju veic visiem pacientiem ar ieilgušu (4  8 nedēļas) klepu, ikvienam ar sūdzībām par elpas trūkumu un smēķētājiem pēc 40 gadu vecuma. Spirometrijas laikā aparāts pieraksta plaušu minimālo tilpumu, minimālo skābekļa patēriņu, vitālo kapacitāti. Ja mērījumi neatbilst pacienta normai, notiek inhalācija ar bronhus paplašinošu medikamentu un testu atkārto pēc 15 minūtēm. 
Bronhiālās astmas pacientiem tūlīt pēc inhalācijas var novērot elpošanas uzlabošanos.

Spirometriju izmanto arī hronisko slimnieku novērtēšanā. Pacientiem ar hronisku obstruktīvu plaušu slimību uzlabošanās notiek lēnāk, mēnešu laikā, saņemot atbilstošu ārstēšanu. 

Ikvienam ir svarīgi pārbaudīt savas plaušas un rūpēties par to veselību visas dzīves garumā.