Drukāt

Pieteikties vizītei!

Pieraksties elektroniski!

 

Pakalpojums Slinga terapija pieejams VCA poliklīnikās: Elite, Aura, Jugla, Pļavnieki, Pulss 5, Vesels, Liepājas MC

Slinga terapija

Sling exercise therapy (S-E-T) – Slinga jeb saišu terapija ir fizioterapijas metode, kuru pielieto, izmantojot speciālu profesionālu fizioterapijas aprīkojumu REDCORD. Slinga terapija ir diagnostikas un ārstēšanas vingrojumu sistēma muskuloskeletāro traucējumu uzlabošanai, tā palīdz pie skoliozes, apaļas vai plakanas muguras, plakanas pēdas, "X" veida kājām, neiroloģiskām saslimšanām u.c. Tā ir ļoti vērtīga procedūra pie diska trūcēm, spondilozēm, sasprindzinātiem muskuļiem, dažādām stājas problēmām.

Profilakses nolūkā Slinga terapiju izmanto, lai palielinātu muskuļu spēku, uzturību un stiprinātu dziļo muskulatūru vai atbrīvotu saspringtos muskuļus. Terapija ļauj uzlabot locītavu stabilitāti un stimulēt sensori-motoro sistēmu, kā arī uzlabot pašsajūtu, veselību, stāju un gaitu, uzturēt labu fizisko formu un savlaicīgi novērst muguras veselības problēmas. Ar Slinga terapijas palīdzību var veikt mugurkaula muskuļu stiprināšanu, stiepšanu un relaksāciju, kā arī visu pārējo lielo locītavu spēka paaugstināšanu un kustību apjoma palielināšanu, kā arī iespējams panākt sāpju mazināšanos. Slinga terapijas koncepta pamatā ietilpst:

Slinga terapiju pielieto pacientu rehabilitācijas nolūkos sekojošās medicīnas nozarēs:

Ar Slinga terapiju iespējams pacientam nodrošināt vairākas ārstēšanas metodes:

Kā tiek veikta terapija?
Terapijas būtība ir veikt vingrojumus bez gravitācijas ietekmes. Slinga terapijā tiek izmantotas saites ar dažādu elastības un pretestības pakāpi. Elastīgo saišu terapijā pacienta ķermenis tiek iekārts saitēs, kas nodrošina fizioterapeita roku brīvību, lai labāk vadītu, koriģētu un kontrolētu pacienta kustības. Saišu pielietošana samazina slodzi, ļaujot pacientam ar mazākām grūtībām ieņemt nesāpīgu ķermeņa pozīciju un tajā aktīvi darboties. Saišu lietošana ļauj veikt paaugstinātu relaksāciju un rada papildus drošības sajūtu pacientam.
Nodarbības notiek individuāli 

Ņemot vēra pacienta vajadzības un diagnozi, programma tiek speciāli sastādīta.
Terapija piemērota visām vecuma grupām.