<img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=619887925301676&ev=PageView&noscript=1" />Podometrija

Podometrija

Pieteikties vizītei!

Pierakstīties elektroniski!

Pakalpojums Podometrija pieejams VCA poliklīnikās: AURA, ELITEPĻAVNIEKI,  OLVI 

Podometrija ir pēdas noslogojuma datordiagnostika, ar kuras palīdzību noskaidro ķermeņa smaguma sadalījumu uz pēdām. Datora ekrānā parādās pēdas karte, uzrādot tās vietas un punktus pēdā, kuras ir pārslogotas, un tās, kuras netiek pietiekami noslogotas.

Iesakām pierakstīties uz podometriju pacientiem, kuriem

  • ilgstoši sāp kājas, mugura un pēdas;
  • bieži valkā apavus ar augstu papēdi vai bez papēža;
  • ilgstošs darbs ar palielinātu slodzi kājām;
  • pēdas un kājas nogurst pat nelielas slodzes gadījumos;
  • cukura diabēts un ir pazemināts jutīgums pēdās;
  • dažādu veida pēdas deformācijas (deformējas kauliņi, veidojas āmurveida pirksti).

No kā rodas problēmas?

Ir pierādīta saistība starp ķermeņa svara nevienmērīgu sadalīšanos uz pēdas virsmas un pastāvīgu sāpju rašanos locītavās un mugurkaulā. Pēdas priekšējās daļas pārslodze negatīvi iedarbojas uz mugurkaula augšējo daļu, pleciem, bet papēžu pārslodze  uz jostas daļu. 60 80 % starpskriemeļu diska trūču, osteoartrozes, ceļu un gūžu problēmu saistītas ar to, ka nevienmērīgi noslogota pēda zaudējusi atsperīgumu.

Kā var palīdzēt?

Mūsu centrā ir pieejama mūsdienīga datorizētā podometrijas sistēma Foot–O–GRAPH (ASV, Izraēla), kas sniedz atbildi uz jautājumiem – kāpēc pēda sāp, veidojas „kauliņi”, „pieši”, ādas sabiezējumi, deformējas kāju pirksti, rodas problēmas ceļos, gūžās, mugurkaulā. Vienlaicīgi ar programmas palīdzību ir iespējams izvēlēties individuālā supinatora „Extra Comfort” optimālo variantu. Nepieciešamības gadījumā veiksim arī papildu izmeklējumus.