LV | RU | EN

 

 

Pakalpojums Klīniskās barošanas kabinets pieejams VCA poliklīnikā: Elite

 

Klīniskā barošana  - kam un kad nepieciešama

Hroniskas un akūtas slimības, lielas traumas un plašas ķirurģiskās operācijas palielina organisma vajadzību pēc enerģijas un uzturvielām. Piemēram, vēdera dobuma operācijas laikā organisma prasības pēc enerģijas un olbaltumvielām pieaug pat par 40%, bet pacients kritiskā stāvoklī bieži vien pats nespēj uzņemt atbilstīgu uzturvielu daudzumu. Ja tev vai tavam tuviniekam ir kāda no problēmām, iespējams, nepieciešama klīniskā barošana.

Ko organismam nodara malnutrīcija

Malnutrīcija saistīta ar dzīves kvalitātes pasliktināšanos, slimību ātrāku progresēšanu, biežāku nepieciešamību pēc ārstēšanas slimnīcā, kā arī ar vairāku slimību sarežģījumu izcelsmi – plaušu karsoni, hronisku slimību paasinājumiem, izgulējumu veidošanos u. tml., kā arī lielākām veselības aprūpes izmaksām. Malnutrīcija izraisa fizisku un mentālu nevarību, pasliktina vairāku slimību iznākumu un var kļūt par priekšlaicīgas nāves cēloni.

Kam risks lielāks
Malnutrīcija bieži skar ar hroniskām slimībām slimojošus cilvēkus.
No tās cieš:
• 30–40% slimnieku ar hroniskām kuņģa un zarnu trakta slimībām;
• 40–50% onkoloģisko pacientu;
• līdz 80% cilvēku, kuriem ir hroniskas neiroloģiskas slimības.


Kam nepieciešama klīniskās barošanas speciālistu konsultācija
Pacientiem ar hroniskām slimībām, kas cieš no malnutrīcijas (samazinās ķermeņa masa, pieaug nespēks, strauji progresē pamatslimība vai arī ir bieži slimības recidīvi).
Visbiežāk šādas problēmas rodas hronisku iekaisīgu zarnu slimību gadījumā, slimniekiem pēc plašām operācijām kuņģa zarnu traktā, slimniekiem, kuriem radušās sekas pēc pārciestām smagām slimībām – neiroloģiskām un neiroķirurģiskām, kam ir izgulējumi un ēšanas traucējumi.
Onkoloģiskiem pacientiem pirms un pēc specifiskās terapijas (operācijas, ķīmijterapijas un staru terapijas), kā arī paliatīvas ārstēšanas periodā.
Slimniekiem, kuriem slimnīcā sākta barošana, izmantojot nazogastrālo zondi (caurulīti, kas kuņģī ievietota caur degunu) vai gastrostomu (caurulīti, kas kuņģī ievietota caur ādu); kā arī tiem, kam sākta parenterālā barošana (uztura terapijas veids, kad barības vielu ievadi veic vēnā (intravenozi) vai caur ādu (subkutāni).
Vielmaiņas slimības un specifisku uzturvielu deficīta pacientiem.

Ko darīt – soli pa solim
Lai aktīvi un efektīvi cīnītos ar slimību vai tās sekām, pacientam jāsaņem ne tikai labas un efektīvas zāles, bet arī jānodrošina viņa stāvoklim atbilstīga barošana, kas nodrošina organismu ar uzturvielām un enerģiju. Ar parasto pārtiku slimības seku rezultātā to bieži vien nav iespējams uzņemt. Taču malnutrīcija ir novēršama un tās izraisītās sekas – ārstējamas.
1. Dodies uz klīniskās barošanas speciālistu ambulatoru konsultāciju.
2. Ārsts speciālists izvērtēs tavu stāvokli un uzturu, ja nepieciešams – izveidos ārstēšanas plānu, iesakot vai nu diētas izmaiņas, vai rekomendējot uzturam pievienot specializētus medicīniskus barošanas maisījumus.
3. Nepieciešamības gadījumā ārsts ievietos speciālās barošanas caurules kuņģa zarnu traktā, vai tad, ja kuņģa zarnu trakts nefunkcionē, barības vielu ievadi nozīmēs intravenozi.


Maijā VCA «Elite» darbu sāk Klīniskās barošanas kabinets, kurā strādā pieredzējušu ārstu komanda – internists, nefrologs Georgijs Moisejevs, anesteziologs, reanimatologs Jurijs Avdjukevičs, anestezioloģe reanimatoloģe Oksana Žukova, pediatre, paliatīvās aprūpes speciāliste Diāna Fridrihsone. Šie speciālisti palīdzēs atklāt un atrisināt veselības problēmas, kas saistītas ar malnutrīciju, izveidos pacientam individuālu uztura terapijas plānu un ieteiks, kā to realizēt, lai palielinātu pacientu atveseļošanās iespējas un maksimāli samazinātu iespējamo komplikāciju rašanos. Palīdzēsim sagatavoties lielām ķirurģiskām operācijām un manipulācijām. Veiksim uztura terapijas atbalstu smagu slimību un to seku gadījumā.

Vai varam Jums palīdzēt?

Uzrakstiet un mēs sazināsimies ar Jums.

Неверный ввод
Неверный ввод1
Неверный ввод2
Неверный ввод3
Неверный ввод4
Неверный ввод
Неверный ввод
Неверный ввод
Неверный ввод
Неверный ввод
Неверный ввод
Неверный ввод
Неверный ввод7
Неверный ввод

2016 vca.lv Visas tiesības aizsargātas. Jebkāda veida satura pārpublicēšana bez rakstiskas atļaujas stingri aizliegta.