Pakalpojums „Magnētiskā rezonanse 

VCA poliklīnikas piedāvā precīzu un veselībai nekaitīgu magnētiskās rezonanses (MRI) izmeklēšanu ar modernu aparātu „Signa 1,5 Excite HDX (magnētiskā lauka stiprums 1,5 T), ar kuru var iegūt visaugstākās precizitātes un kvalitātes vizuālās diagnostikas attēlus dažādu orgānu un ķermeņa daļu diagnostikā.

Ar magnētisko rezonansi var veikt šādus izmeklējumus:

  • galvas un muguras galvas smadzeņu;
  •  mugurkaula;
  •  locītavu sistēmas (locītavu saites, skrimšļaudi, meniski);
  •  asinsvadu.

Magnētiskā rezonanse ir viena no jaunākajām un perspektīvākajām izmeklēšanas metodēm. Ar tās palīdzību iespējams iegūt augstas izšķirtspējas vizuālās diagnostikas trīsdimensiju orgānu attēlus. Lielākajā daļā gadījumu šis izmeklējums ļauj precīzi noteikt diagnozi. MR izmeklējuma laikā pacients netiek pakļauts rentgena staru iedarbībai.

MR sastāv no liela magnēta ar tuneli centrā un kustīgu galdu, uz kura tiek noguldīts pacients un kurš izmeklējuma laikā tiek iebīdīts tunelī.

Kādēļ magnētiskās rezonanses izmeklējums ir nepieciešams?

Magnētiskā rezonanse sniedz daudz vairāk informācijas par ierasto rentgena, ultrasonogrāfijas vai datortomogrāfijas izmeklējumu. Ar MR rezonansi izmeklē galvas un muguras smadzenes, kaulu, locītavu un muskuļu sistēmu, vēdera dobuma un iegurņa orgānus, ausis, acis, sirdi, asinsvadu sistēmu, atsevišķos gadījumos arī krūškurvi un plaušas.

Kad nedrīkst veikt izmeklējumu?

MR izmeklējumu nedrīkst veikt, ja pacientam ir: iekšējās auss implanti, mākslīgās vārstules, neirostimulatori, kardiostimulatori, noteikti metāla svešķermeņi, grūtniecība līdz 12. grūtniecības nedēļai, izņemot dzīvībai svarīgās situācijās.

Izmeklējuma norise un laiks

Kopējais procedūras laiks atkarībā no iegūstamās informācijas ir 20 līdz 90 min. Aptuvenais izmeklējuma ilgums būs zināms pirms tā sākšanas.

Noteiktos gadījumos, lai iegūtu papildu informāciju, MR izmeklējuma laikā ir nepieciešama kontrastvielas ievadīšana vēnā.

Pēc MR izmeklējuma pacients drīkst doties mājās.

Kā sagatavoties magnētiskās rezonanses izmeklējumam

Pacientam pirms izmeklējuma nav nekādu diētas ierobežojumu.

Pirms izmeklējuma jānoņem visas metāla detaļas  bižutērija, matu sprādzes, brilles, jāizņem no kabatām atslēgas, monētas un bankas kartes (magnēts neatgriezeniski sabojā to magnētisko josliņu), kā arī mobilos telefonus.

Sievietēm pirms izmeklējuma vēlams nelietot skropstu tušu un acu ēnas, jo tās var saturēt metāla daļiņas, kas pielīp aparatūrai un vairs nav notīrāmas Tas traucē iegūt kvalitatīvu attēlu.

Ja MR izmeklējums tiek veikts vispārējā anestēzijā, izmeklējuma dienā nedrīkst ne ēst, ne dzert vismaz 3–4 stundas pirms izmeklējuma. Nosacījums ir obligāts, jo pretējā gadījumā ir risks, ka kuņģa saturs var nonākt elpceļos, un tas var apdraudēt pacienta dzīvību.

Lai veiktu vēdera dobuma izmeklējumu, jāierodas tukšā dūšā.

Ja jāizmeklē mazais iegurnis, urīnpūslim jābūt mēreni pilnam (ne tukšam, ne pārpildītam).