<img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=619887925301676&ev=PageView&noscript=1" />Kolonoskopija

 

Kolonoskopija

Pieteikties vizītei!

Pierakstīties elektroniski!

 

Pakalpojums „Kolonoskopija pieejams VCA poliklīnikās: Jugla, Pļavnieki, Liepājas MC, Olvi, Elite

Apakšējā endoskopija  videokolonoskopija – ir resnās zarnas izmeklēšana līdz pat aklās zarnas leņķim. Izmeklējumu veic gan lokālajā, gan vispārējā anestēzijā, pēc pacienta izvēles. Izmeklēšanas laikā ārsts ņem no orgānu bojātām vietām audu paraugus (biopsiju) mikroskopiskai izmeklēšanai, kā arī izņem dažādus polipus vai veidojumus. Procedūrai nepieciešama speciāla sagatavošanās.

Tā ir precīza un informatīva izmeklēšanas metode, ar kuras palīdzību var diagnosticēt resnās un taisnās zarnas slimības : 

 • dažādus kolītus;
 • divertikulus; 
 • polipus;
 • audzējus;
 • Krona slimību;
 • iekšējos hemoroīdus u. c. saslimšanas.

Mūsu endoskopijas ārsti, kas praktizē arī tādās ārstniecības iestādēs kā P. Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca, Austrumu slimnīca un Bērnu klīniskajā slimnīca, izmanto tikai jaunākās paaudzes videoendoskopiskās iekārtas.

Kā pacientam sagatavoties videokolonoskopijas izmeklējumam: 

 • trīs dienas pirms kolonoskopijas nedrīkst ēst dārzeņus, augļus, biezputras, melno maizi, sēkliņas, biezpienu, saldumus. Drīkst ēst balto maizi, piena produktus (izņemot biezpienu), liesu gaļu bez cīpslām un skrimšļiem, olas, mannā biezputru, doktordesu un dzert nesaldinātu tēju;
 • aptiekā jāiegādājas zarnu tīrīšanas līdzekļi – „Fortrans” (viens iepakojums ar četrām paciņām). Aptiekā jāiegādājas zarnu tīrīšanas līdzekļi – „Fortrans” (viens iepakojums ar četrām paciņām);
  Medikamenta lietošana:  
  četrus „Fortrans” – pulverus izšķīdināt vārītā siltā ūdenī (četros litros).  Lietošanas grafiks: 
  1. Izdzert plkst. 13.0014.00 vienu litru  
   1 st. pārtraukums.
  2. Izdzert plkst. 15.0016.00 vienu litru  
   1 st. pārtraukums.
  3. Izdzert plkst. 17.0018.00 vienu litru  
   1 st. pārtraukums.
  4. Izdzert plkst. 19.0020.00 vienu litru
  „Fortrans” šķīdumam drīkst uzdzert citronu vai apelsīnu sulu. Starplaikos drīkst dzert ūdeni, tēju bez cukura vai negāzētu ūdeni.  
  Uzmanību! No plkst.13.00 līdz izmeklēšanas procedūrai neēst! 
 • Pirms kolonoskopijas sākšanas tualetē pēdējo reizi jāiztukšo zarnas.
 • Kolonoskopijas dienā drīkst lietot tos medikamentus, kas jālieto regulāri, piemēram, asinsspiediena mazināšanai.
 • Lai pacientam atvieglotu izmeklējumu, pirms kolonoskopijas var ievadīt medikamentus. Taču pēc medikamentu lietošanas var būt miegainība, samazināta uzmanība un koncentrēšanās spējas. Tādēļ 12 stundas pēc izmeklējuma neiesaka vadīt transportlīdzekļus, strādāt augstumā un ar mehānismiem, kas prasa precizitāti un koncentrēšanos.