<img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=619887925301676&ev=PageView&noscript=1" />Proktoloģiskās operācijas

Proktoloģiskās operācijasPakalpojums Proktoloģiskās operācijas pieejams VCA poliklīnikās: Jugla, Pļavnieki

KAD HEMOROĪDI SĀK TRAUCĒT

Hemoroīdi ir paplašināti taisnās zarnas vēnu sieniņas fragmenti, un katram no mums ir seši šādi mezgli. To uzdevums – palīdzēt aizvērt mūsu taisno zarnu un pasargāt tās gredzenveida muskuļus vēdera izejas laikā. Kamēr tie savu darbu veic, kā nākas, tos pat nejūtam. Sūdzības sākas, kad traucētas asinsrites dēļ asinsvadi tūpļa rajonā pietūkst, radot mums visai nepatīkamas sajūtas.

Pašlaik to uzskata par modernās civilizācijas slimību, jo to neapšaubāmi ietekmē mūsu ne pārāk veselīgie ēšanas paradumi: nepietiekams šķiedrvielu daudzums uzturā un tas, ka pārāk maz dzeram ūdeni. Šo iemeslu dēļ sasprindzinājums vēdera izejas laikā izraisa hemoroīdu simptomus. Palielināts ķermeņa svars, mazkustīgs dzīvesveids un sēdošs darbs tikai paātrina slimības gaitu. Slimību veicinošs faktors ir dabiskas vēdera izejas slāpēšana, ar ko cilvēki bieži grēko. Tas parasti beidzas ar to, ka aizcietē vēders un cilvēks ķeras pie caureju izraisošiem līdzekļiem, pie kuriem ar laiku var pierast, un tad sākas nebeidzams riņķa dancis. Vēl hemoroīdu veidošanos ietekmē iedzimts saistaudu vājums.

Ārstēšana

Ja nepieciešama medikamentozā ārstēšana, tā var būt gan iekšķīga, gan ārēja (krēmi un svecītes). Tomēr, ja nelīdz nedz dzīvesveida paradumu maiņa, nedz medikamenti, ārsts, visticamāk, nozīmēs proktoloģiskās procedūras. Visizplatītākās no tām ir liģēšana jeb nosiešana ar gumijas riņķi un injekciju skleroterapija. Liģēšanu veic ķirurgs ambulatoros apstākļos, un tās laikā uz hemoroidālā mezgla pamatnes uzliek gumijas riņķi, kas pakāpeniski samazina asins apgādi hemoroīdam un izraisa hemoroidālā mezgla atmiršanu. Skleroterapija ir alternatīva gumijas riņķim ar to atšķirību, ka tiek injicētas ķīmiskas vielas, kas šo hemoroidālā mezglu «iemidzina». Šīs procedūras parasti ir nesāpīgas. Smagākajos gadījumos tomēr jārēķinās ar ķirurģisku ārstēšanu.

Vismazāk traumējoša metode

Par laimi, klasiskai operācijai, kurā hemoroīdus izgriež un pēc operācijas paliek sāpīgas brūces, mūsdienās radīta alternatīva – transanālā hemoroidālā dearterializācija (THD). Tā pašlaik ir vismazāk traumējošā ķirurģiskā metode, jo audi netiek izņemti, notiek tikai iekšēju šuvju uzlikšana taisnās zarnas gļotādā – vietā, kur nav sāpju receptoru. Operācijā taisnajā zarnā ievada speciālu aparātu – doplera zondi, kas atrod pēc kārtas visus sešus artērijas zarus, kas baro hemoroīdus. Pēc tam ar speciālas adatas un diegu palīdzību tos nosien, un hemoroīdi izzūd apmēram pusotrā mēnesī. Operācijas ilgums ir aptuveni 30 – 40 minūtes, to veic spinālajā anestēzijā, kas pilnībā izslēdz sāpju sajūtu operācijas vietā. Pacients pēc operācijas dodas mājās un jau pēc 24 stundām turpina dzīvot tā, it kā nekā nebūtu bijis. Turklāt šo operāciju veicam ambulatori. Tai nav komplikāciju, un hemoroīdie simptomi pēc tās parasti vairs neatkārtojas.

Pieraksties!
Pieraksties pie ķirurga uz konsultāciju            Dienas ķirurģijas stacionāri                                         
VCA „Pļavnieki" 67799977   VCA „Pļavnieki” 26959050
VCA „Elite" 67799977   VCA „Jugla” 67537706
VCA  „Pulss 5" 67799977      
VCA „Vesels" 67509640      
VCA „Dzelzceļa veselības centrs" 67212806      
VCA „Olvi" 65441226      
VCA „Medicīniskā firma Dinas" 65435234      
VCA „Liepājas MC” 63428796