<img height="1" width="1" src="https://www.facebook.com/tr?id=356876748724153&ev=PageView &noscript=1"/> LOR-ķirurģija (ausu, kakla, deguna operācijas)

LOR ķirurģija ausu kakla deguna operācijasPakalpojums LOR-ķirurģija (ausu, kakla, deguna operācijas) pieejams VCA poliklīnikās: Jugla, Pļavnieki, Elite, Liepājas MC

Visbiežāk endoskopisko operāciju veic deguna blakusdobumu iekaisuma gadījumā.
Ārsts ­otorinolaringologs (LOR) pacientam palīdz deguna, rīkles, aizdegunes, balsenes un ausu slimību gadījumā.

Kad zāles vairs nepalīdz, ārsts iesaka veikt operā­ciju, lai mēs ātrāk atgrieztos ierastajā vidē. Ķirurģiska iejaukšanās parasti asociējas ar skalpeli, rētām, diegu izņemšanu, nepatīkamām sajūtām. Tagad pielieto jaunu operēšanas metodi – endoskopiju.

Ko tas nozīmē, un kad to pielieto?

Cilvēkam ir četri deguna blakusdobumu pāri – pieres, augšžokļa, sfenoidālie (spārnkaula) dobumi un etmoidālās (sietiņkaula) šūnas. Tie ir gaisu saturoši, izklāti ar gļotādu un caur atverēm savienoti ar degunu.

Iekaisuma vai anatomisku īpatnību dēļ veidojas gļotādas tūska, sašaurinās, pat slēdzas dobumu dabiskās atveres, apgrūtinot sekrēta izdalīšanos. Veidojas deguna blakusdobumu iekaisums – rinosi­ nusīts, kam raksturīgi šādi simptomi: apgrūtināta elpošana caur degunu, izdalījumi, pasliktināta oža, spiediena sajūta sejā. Ja simptomi neizzūd divpadsmit nedēļās, ārsti runā par hronisku iekaisumu.

Slimības iespējamie cēloņi

Bieži tas saistīts ar alerģiju, astmu, hroniskām plaušu slimībām. Slimības ārstēšanā svarīgi noskaidrot tās cēloni, tādēļ bieži veic papildu izmeklējumus – datorto­mogrāfiju, testus alerģijas noteikšanai, noskaidro pacienta sadzīves un darba vides apstākļus. Rinosinusīta ārstēšanu sāk ar zālēm. Bieži tās jālieto ilgstoši, atkārtotu kursu veidā. Ja neizdodas sasniegt vēlamo efektu, kā arī dažādu anatomisku variantu gadījumos (deguna starpsienas izliekums, palielinātas deguna gliemežnīcas), nepieciešama ķirurģiska ārstēšana.

Deguna blakusdobumu ķirurģijā ir divas operāciju grupas – endonazālā un radikālā, kad pieeju dobumiem sasniedz no ārpuses. Savukārt endoskopiskās ķirurģijas operāciju veic deguna iekšpusē, un nav ārēju griezienu. Endoskopiskajā ķirurģijā izmanto speciālus instrumentus un gaismas avotus – endoskopus. Tās mērķis ir atjaunot deguna blakusdobumu drenāžu un nodrošināt deguna aerosolu lietošanas efektivitāti. Operāciju veic vispārējā anestēzijā.

Ja pēc operācijas nav sarežģījumu, piemēram, asiņošanas, pacients dodas mājās tajā pašā dienā. Pēcoperācijas periodā jāievēro ārsta norādījumi par diētu, medikamentu lietošanu, režīmu, ambulatori jāveic deguna eju kopšana. Nepareizi domāt, ka pēc operācijas varēs «aizmirst» par degunu. Par labu rezultātu uzskata stāvokli, kad slimības dēļ neierobežo brīvā laika aktivitātes, netiek kavēts darbs, nav traucēts miegs.

Kad veikt operāciju?

Operāciju labāk veikt, iepriekš plānojot, to nevajadzētu darīt slimības paasinājuma brīdī. Neatliekama operācija nepieciešama tad, ja attīstījušās dzīvībai bīstamas komplikācijas. Pirmsoperācijas sarunā ārsts izstāsta operācijas plānu, iespējamās komplikācijas, pēcoperācijas vizīšu biežumu. Uzdodiet ārstam visus jums svarīgos jautājumus. Nav nepareizu vai muļķīgu jautājumu, pacients nevar zināt visu par slimības ārstēšanu. Ļoti svarīga ir slimnieka līdzestība un uzticēšanās ārstam.

Pieraksties!
Pieraksties pie ķirurga uz konsultāciju            Dienas ķirurģijas stacionāri                                         
VCA „Pļavnieki" 67799977   VCA „Pļavnieki” 26959050
VCA „Jugla" 67799977   VCA „Elite”  2862453667413931
VCA „Elite" 67799977   VCA „Jugla” 67537706
VCA „Aura" 67799977   VCA „Liepājas MC” 63428796
VCA  „Pulss 5" 67799977      
VCA „Vesels" 67509640      
VCA „Dzelzceļa veselības centrs" 67212806      
VCA „Olvi" 65441226      
VCA „Medicīniskā firma Dinas" 65435234      
VCA „Liepājas MC” 63428796