<img height="1" width="1" src="https://www.facebook.com/tr?id=356876748724153&ev=PageView &noscript=1"/> “Mēness aptieka” sadarbībā ar “VCA poliklīnika” uzsākuši “Veselība +” programmu diabēta pacientiem visā Latvijā

LV | RU | EN

 

  • Sākums >
  • VCA Jaunumi >
  • “Mēness aptieka” sadarbībā ar “VCA poliklīnika” uzsākuši “Veselība +” programmu diabēta pacientiem visā Latvijā

VeselibaKatru gadu Latvijā aptuveni 7000 cilvēkiem ārsti nosaka diabēta diagnozi. Vairāk nekā 1000 no viņiem ir spiesti sākt insulīna injekciju terapiju un turpināt to līdz mūža galam.

Par galvenajiem slimības cēloņiem ārsti uzskata pakāpenisku Latvijas iedzīvotāju novecošanu, neveselīgu un mazkustīgu dzīvesveidu, kaitīgus ieradumus un lielu cukura patēriņu. Cukura diabēta gadījumu skaita pieaugums paaugstina profesionāla padoma nepieciešamību šīs grupas pacientu apmācībā par glikometra lietošanu, konsultēšanā par pareizu medikamentu lietošanu, veselīgu dzīvesveidu, diētu, sportisko aktivitāšu nozīmi, iespējām mazināt komplikāciju attīstības risku. Tieši tāpēc, rūpējoties par saviem klientiem, AS “Sentor Farm Aptiekas” farmaceiti sadarbībā ar AS “Veselības centru apvienība” (VCA poliklīnika) ārstiem ir uzsākuši programmu „Veselība +” diabēta pacientu grupai.

Viens no stūrakmeņiem, kas ambulatoram pacientam nodrošina atveseļošanos, ir labi organizēta farmaceitiskā aprūpe, ietverot ārsta, pacienta un farmaceita darbošanos roku rokā. Lai to veicinātu, izstrādāts speciāls piedāvājums pacientam, kuru viņš var izmantot, noformējot pie sava endokrinologa VCA poliklīnikās vai kādā no Mēness aptiekām speciālo “Veselība +” karti. Karte dod iespēju pacientam saņemt īpašus piedāvājumus diagnozei atbilstošiem medikamentiem, uztura bagātinātājiem un medicīnas precēm. “Veselība +” programmas ietvaros aptiekas klients var saņemt izsmeļošu informāciju un konsultāciju par zāļu lietošanu atbilstoši savai diagnozei, jo visi farmaceiti, kuri piedalās projektā, īpašās mācībās ir papildinājuši savas zināšanas par cukura diabētu. Turklāt, ja speciālists pieņem pacientus kādā no VCA poliklīnikām, uzrādot karti Mēness aptiekā, pacientam ir iespēja attālināti pierakstīties pie sava endokrinologa vai ģimenes ārsta, nestāvot rindā.

Ārsti atzīmē, ka ciešāka sadarbība starp ārstu un farmaceitu šīs nopietnās slimības izraisīto seku samazināšanā varētu būt nozīmīgs posms, lai uzlabotu pacienta dzīves kvalitāti pagarinātu mūžu pagarināšanai, kā arī uzlabotu farmaceitisko aprūpi. „Strādājot ilgus gadus savā profesijā, varu droši apgalvot – lai pilnvērtīgi palīdzētu hroniskas slimības pacientam, viņš vienmēr ir jātur mediķu uzmanības lokā un arī jāizglīto. Vienmēr ir labi, ja kādas aprūpes nianses uzņemas diabēta apmācības māsa, taču, lai pacientu aprūpe būtu kompleksa, brīžiem trūkst labas sadarbības ar zinošu farmaceitu. Aptiekā cilvēkam var vēlreiz izstāstīt, kā pareizi lietojami medikamenti, vai var un kā savienot zāles, ja pacientam vienlaikus ir vairākas hroniskas slimības. Šajos gadījumos farmaceita atbalsts ir būtisks, jo viņš var vēlreiz apliecināt, ka pacientam tomēr ir nepieciešami visi ārsta izrakstītie medikamenti. Farmaceits var izskaidrot arī glikometra lietošanas nianses un daudzas citas darbības, ar kurām ikdienā jāsaskaras diabēta pacientam,” uzskata Daila Grikmane, endokrinoloģe, AS “Veselības centru apvienība” poliklīnika “Pļavnieki”.

Diabēta pacientu aprūpes kvalitātes uzlabošanas iespējas saskatāmas galvenokārt savstarpējas sadarbības starp ārstiem un farmaceitiem veicināšanā un pacienta informēšanas pasākumos. Diabēta pacientu informēšana, izglītošana un motivēšana līdzdalības un atbildības uzlabošanai sekmīgākam slimības kontroles procesam, kas notiek “Ar īpašām rūpēm par jums!” koncepta ietvaros, stiprinās pacienta uzticību farmaceita padomam un lojalitāti ārstam un aptiekai. “Farmaceitiem jāuzticas ārstiem kā lēmuma pieņēmējiem, nepārņemot ārstu kompetences – nemainīt zāļu devas, neaizstāt ārstu izrakstītos medikamentus ar citiem, ievērot lietošanas norādījumus, bez ārstu akcepta nemēģināt pārdot papildu pārtikas piedevas. To var sasniegt ciešākā sadarbībā starp ārstiem un farmaceitiem, veicinot viņu savstarpējo ikdienas komunikāciju. Piemēram, informējot ārstus par aptiekā pieejamajiem jaunajiem medikamentiem vai higiēnas precēm noteiktai pacientu kategorijai, kā arī par medikamentu pareizu lietošanu un savstarpēju saderību. Šis ir viens no “Veselība +” projekta mērķiem,” programmu raksturo Alla Čudovska, AS “Sentor Farm aptiekas” (“Mēness aptieka” zīmola īpašniece) valdes locekle.

Sadarbība ar ārstiem nepieciešama, kad pacients nāk ar kādu problēmjautājumu, kas ir ārpus farmaceita kompetences. Vajadzības gadījumā zvans ārstam ir īpaši efektīvs, jo var uzreiz apspriest zāļu aizvietošanas iespējas. Šāda sadarbība rada iespēju ārstam lietderīgāk izmantot konsultācijas laiku un farmaceitam daudz aktīvāk piedalīties tiešā pacientu aprūpē,” uzskata “Mēness aptieka” farmaceits Grigorijs Golubs.
Par programmu “Veselība +”:

Pašlaik programmā “Veselība+” piedalās šo AS “Veselības centru apvienība” poliklīniku endokrinologi: «Jugla», «Pļavnieki» «Elite», «Olvi», «Pulss», «Aura» un «Vesels». Kopumā tie ir 9 ārsti-speciālisti. Tiek plānots, ka projektā “Veselība +” iesaistīsies arī vairāki ģimenes ārsti. Programmā jau iesaistījušās vairāk nekā 70 “Mēness aptieka” aptiekas visā Latvijā. Pašlaik īpašais piedāvājums “Veselība +” kartei ir pieejams tikai klientiem ar diabētu, taču ir plānots programmai “Veselība +” piesaistīt arī citas klientu grupas (pēc noteiktas diagnozes).

Vai varam Jums palīdzēt?

Uzrakstiet un mēs sazināsimies ar Jums.

Неверный ввод
Неверный ввод1
Неверный ввод2
Неверный ввод3
Неверный ввод4
Неверный ввод
Неверный ввод
Неверный ввод
Неверный ввод
Неверный ввод
Неверный ввод
Неверный ввод
Неверный ввод7
Неверный ввод

Яндекс.Метрика

2016 vca.lv Visas tiesības aizsargātas. Jebkāda veida satura pārpublicēšana bez rakstiskas atļaujas stingri aizliegta.