<img height="1" width="1" src="https://www.facebook.com/tr?id=356876748724153&ev=PageView &noscript=1"/> Informācija par pieejamiem pakalpojumiem pēc 27.marta

LV | RU | EN

 

 

Informācija par pieejamiem pakalpojumiem pēc 27.marta pakalpojumi pec 27 marta

Kā ārkārtas situācijā pēc 25. marta Veselības ministrijas rīkojuma strādā Veselības centru apvienība un kā rīkoties hroniskajiem un akūtajiem pacientiem

Atbilstoši 25. marta Veselības ministrijas rīkojumam Nr.59 Par veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanas ierobežošanu ārkārtējās situācijas laikā, veiktas izmaiņas Veselības centru apvienības poliklīniku darbā.

Situācija var būt mainīga, katru dienu tiek  pieņemti lēmumi, lai atbilstoši krīzes situācijas attīstībai vajadzības gadījumos varētu sniegt drošus pakalpojumu mūsu klientiem. Līdz rīkojuma atcelšanai Veselības centru apvienība pacientu pierakstu plānveida veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanai klātienē līdz 2020. gada 14. aprīlim neveic.

 • Veselības aprūpes pakalpojumus tikai ar iepriekšēju pierakstu turpina sniegt ģimenes ārsti. Akūtās stundas pie ģimenes ārsta ir atceltas.
 • Vairākās VCA poliklīnikās ierastajā darba laikā pacientus pieņem dežūrārsti, lai sniegtu neatliekamu un akūtu medicīnisko palīdzību, tai skaitā nozīmētu nepieciešamos izmeklējumus un konsultācijas.
 • VCA turpina veikt vakcinācijas pakalpojumus, izveidojot atsevišķas plūsmas bērniem un pieaugušajiem.
 • VCA poliklīnikā Pļavnieki tiek veikti zobārstniecības pakalpojumi akūtos un nepārceļamos gadījumos.
 • VCA poliklīnikās turpinās grūtnieču aprūpe, arī izmeklējumi grūtniecēm.
 • Pacientiem ar hroniskām saslimšanām veselības aprūpi iespēju robežās piedāvājam attālināti, nodrošinot tiešsaistes un konsultācijas pa telefonu. Ārsts telefona sarunā ar katru pacientu pārliecinās, ir vai nav atliekama klātienes vizīte, un rīkojas atbilstoši savam – ārsta – pieņemtam lēmumam. Speciālisti nodrošina klātienes konsultācijas, ja telefona konsultācijā konstatēta to nepieciešamība. Speciālists konsultācijas laikā var pieņemt lēmumu nepieciešamo izmeklējumu veikšanai.
 • Tiek sniegti pakalpojumi onkoloģijas pacientiem „zaļā koridora” ietvaros (endoskopijas, DT, USG, mamogrāfija u.c.)
 • Speciālisti turpina akūtās un subakūtās rehabilitācijas pakalpojumus pacientiem, kam šo pakalpojumu atlikšana var radīt invalidizācijas risku vai darbaspēju zaudēšanu, tai skaitā bērniem, kuriem rehabilitācijas pakalpojumu atlikšana saistīta ar ievērojamu funkcionēšanas traucējumu pasliktināšanos.
 • VCA turpina sniegt veselības aprūpes pakalpojumus mājās (māsu aprūpe, rehabilitācija valstī noteiktajos gadījumos).
 • VCA speciālisti sniegs veselības aprūpes pakalpojumus saistībā ar noteiktu slimību grupu pacientu ārstēšanu (onkoloģija, tuberkuloze, psihiatrija, lipīgās ādas slimības un seksuāli transmisīvās slimības, traumatoloģija).
 • Ambulatorie pakalpojumi, plānveida operācijas un visi dienas stacionāra pakalpojumi Veselības centru apvienībā šobrīd ir pārtraukti, iepriekš aprakstītā rīcība attiecas kā uz valsts programmas, tā uz maksas pakalpojumiem.
 • Poliklīnikās ir pieejami laboratorijas pakalpojumi.

Pacientiem, kuri pēc savas iniciatīvas vēlēsies saņemt speciālista konsultāciju pa telefonu vai videokonsultāciju, nodrošināsim iespēju uz to pierakstīties www.epoliklinika.lv, sadaļā E-pieraksts, kā arī veikt priekšapmaksu.

Vakcinācijas kabinetiem turpinot darbu ierastā režīmā, pierakstīties un arī uzreiz apmaksāt vakcināciju pret ērču encefalītu vai aktuālo potēšanu pret pneimokoka infekciju varēs www.epoliklinika.lv

ATGĀDINĀM

 • Informācijai par pakalpojumiem lūdzam izmantot e-pieraksta sistēmu e-poliklīnika.lv, tālruni – 67799977 vai 8828, kā arī informāciju VCA Facebook kontā un mājaslapā. Minētie tālruņi nav izmantojami papildu informācijai par Covid-19.
 • Uz poliklīniku doties tikai īpašas neatliekamas vajadzības gadījumā, iepriekš sazinoties vai ar iepriekšēju pierakstu.
 • Laikus sagatavot nepieciešamos dokumentus uzrādīšanai reģistratūrā un ievērot divu metru atstatumu no citiem cilvēkiem.
 • Lūdzam ierasties bez pavadoņiem (izņemot gadījumus, ja pakalpojums paredzēts nepilngadīgai personai vai nepieciešama tulka klātbūtne un citiem īpašiem gadījumiem).
 • Ievērot stingru prasību medicīnas centra iekštelpās neuzturēties ar virsdrēbēm.
 • Pacientiem ar infekcijas pazīmēm nekādā gadījumā uz medicīnas iestādi nenākt, bet zvanīt savam ģimenes ārstam vai 113!
 • Informācija par Covid-19 iegūstama, zvanot pa Slimību profilakses un kontroles centra īpaši izveidoto tālruni 67387661, kur SPKC speciālisti sniedz iedzīvotājiem atbildes uz aktuālajiem jautājumiem. Informācija arī SPKC mājaslapā https://spkc.gov.lv.

Atbilstoši situācijai VCA poliklīnikās tiek realizēti drošības pasākumi:

 • VCA poliklīniku klientu apkalpošanas zonās gan klientiem, gan darbiniekiem ir nodrošināti roku dezinfekcijas līdzekļi un notiek pastiprināta biežu kontaktu virsmu dezinfekcija;
 • VCA klientu apkalpošanas speciālisti vai ārsts sazinās ar pacientiem un, ja pacienta veselības stāvoklis pieļauj konsultācijas pārcelšanu, ārsts vai klientu apkalpošanas speciālists vienojās ar pacientu par konsultācijas pārcelšanu un veido personu sarakstu ar pārceltām konsultācijām, kuras prioritāri nodrošina pēc ārkārtējās situācijas atcelšanas;
 • VCA medicīnas centros ir izveidoti īpaši kabineti atsevišķu pacientu īslaicīgai izolācijai vajadzības gadījumos; personālam ir zināmi nosacījumi, kādās situācijās pacienti šo telpu jāpārved un kāda šajos gadījumos ir droša rīcība;
 • VCA poliklīnikās izvietoti informatīvi materiāli ar informāciju rīcībai Covid-19 epidēmijas laikā; ir pieejami materiāli ar ģimenes ārstu prakses kontaktinformāciju.
 • VCA poliklīnikās ir norobežojošās informatīvās uzlīmes un lentes pacientu plūsmas regulēšanai atbilstoši drošības prasībai uzturēties 2 metru attālumā;
 • visi VCA darbinieki ir informēti un ievēro drošības prasības Covid-19 izplatības ierobežošanai.

Paldies par situācijas izpratni!

Ar cieņu

Stella Lapiņa,

Veselības centru apvienības

valdes priekšsēdētāja

Informāciju sagatavoja: Līga Ribkinska
T. +371 22302996; liga.ribkinska@repharm.lv

AS "Veselības centru apvienība" ir viens no Latvijas uzņēmumu grupas "Repharm" uzņēmumiem, kas apvieno vairāk nekā desmit medicīnas iestādes, dažāda vecuma pacientiem nodrošinot plaša spektra veselības aprūpes pakalpojumus. Īpaši plašu uz pacienta vajadzībām vērstu savstarpēji saistītu medicīnisko pakalpojumu klāstu uzņēmums var nodrošināt, pateicoties tam, ka uzņēmumu grupā ietilpst arī "Mēness aptieka" zīmola īpašniece akciju sabiedrība "Sentor Farm aptiekas" un SIA "Centrālā laboratorija", AS „Rīgas Farmaceitiskā fabrika”.

Vai varam Jums palīdzēt?

Uzrakstiet un mēs sazināsimies ar Jums.

Неверный ввод
Неверный ввод1
Неверный ввод2
Неверный ввод3
Неверный ввод4
Неверный ввод
Неверный ввод
Неверный ввод
Неверный ввод
Неверный ввод
Неверный ввод
Неверный ввод
Неверный ввод7
Неверный ввод

Яндекс.Метрика

2016 vca.lv Visas tiesības aizsargātas. Jebkāda veida satura pārpublicēšana bez rakstiskas atļaujas stingri aizliegta.