<img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=619887925301676&ev=PageView&noscript=1" />Ehokardiogrāfija bērniem

Pieteikties vizītei!

Pierakstīties elektroniski!

Pakalpojums Ehokardiogrāfija bērniem pieejams VCA poliklīnikās: Pulss 5, Liepājas MC

Ehokardiogrāfija bērniemEhokardiogrāfija  ir sirds izmeklēšana ar ultraskaņas palīdzību. Šis izmeklējums ļauj noteikt sirds anatomisko struktūru, kambaru un priekškambaru izmērus, to saraušanās spēju, sirds sieniņu biezumu, rētu vai trombu esamību pēc sirds miokarda infarkta, izvērtēt sirds vārstuļu stāvokli un to funkciju, kā arī sirds muskuļa funkcionālo stāvokli. Tieši ehokardiogrāfija palīdz ieraudzīt tās anomālijas, kas pacientam ir bīstamas, bet ilgstoši neizraisa nekādas sūdzības. Ar ehokardiogrāfijas izmeklēšanas metodi varam diagnosticēt sirds mazspējas pakāpi, novērtēt sirds vārstuļu stāvokli, lai diagnosticētu iedzimtas un iegūtas sirdskaites, noteikt sirds sistolisko un diastolisko funkciju, kā arī atklāt paaugstināta asinsspiediena cēloni un izslēgt  kardiomiopātijas iespējamību pēc pārslimotas vīrusa infekcijas.  
Metode ir neinvazīva un pilnīgi nekaitīga pacientam. To var veikt arī bērniem un grūtniecēm.  Ehokardiogrāfijas izmeklējuma veikšana ir lietderīga, ja jums ir: 

  • sūdzības par sirds darbības ritmu;
  • neskaidras etioloģijas ģīboņi;
  • paaugstināts arteriālais spiediens;
  • sāpes sirds apvidū;
  • elpas trūkums u. c.

VCA poliklīnikās ehokardiogrāfijas izmeklējumus veic arī bērniem.