<img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=619887925301676&ev=PageView&noscript=1" />Doplerogrāfija (duplex)

Pieteikties vizītei!

Pierakstīties elektroniski!

Pakalpojums Doplerogrāfija (duplex) pieejams VCA poliklīnikās: Aura, Elite, Jugla, Pļavnieki, Pulss 5, Liepājas MC, Mežaparka doktorāts

Doplerogrāfija duplexAr ultraskaņas palīdzību iespējams izmeklēt arī asinsvadus. Šīs metodes nosaukums ir asinsvadu dupleksā skenēšana (doplerogrāfija). Aparatūra rāda ne tikai izmeklējamo struktūru anatomiskos attēlus, bet reģistrē arī asiņu plūsmas virzienu un ātrumu, ļaujot spriest par slimību izraisītām pārmaiņām asinsvados un to funkcionālo stāvokli. 

Izmeklēšanas metodei nav ierobežojumu un kontrindikāciju. Pacientam tā ir absolūti nesāpīga un nekaitīga, jo nav saistīta ar jonizējošo starojumu, tāpēc izmeklējumus var veikt neierobežotā skaitā un jebkurā vecumā. 

Ar doplerogrāfijas metodi veic šādus izmeklējumus:

  • galvas smadzeņu, kakla asinsvadu (brahiocefālo) ekstra un intrakraniālo izmeklēšanu;
  • roku un kāju artēriju un vēnu izmeklēšanu;
  • vēdera aortas, lielās dobās vēnas un tās zaru izmeklēšanu;
  • iedzimtas asinsvadu patoloģijas noteikšanu;
  • kāju un roku dziļās un virspusējās venozās sistēmas izmeklēšanu, kas dod iespēju laikus noteikt pareizu diagnozi un sākt pareizu ārstēšanu vēnu saslimšanas gadījumos;
  • venozo trombu diagnostiku un novērošanu dinamikā;
  • iedzimto venozo patoloģiju diagnostiku;
  • nepietiekamo vēnu posmu un perforanto vēnu noteikšanu;
  • venozo slēgumu noteikšanu;
  • preoperatīvo vēnu iezīmēšanu.

Asinsvadu doplerogrāfija palīdz diagnosticēt dažādas iedzimtas un iegūtas asinsvadu sistēmas anomālijas, proti, asinsvadu sašaurinājumus un artēriju nosprostojumus, kā arī netipiskus izliekumus, aterosklerozes skartās artērijas, varikozās vēnas, venozo asiņu atteces traucējumus, vēnu trombozes utt. 

Galvas un kakla asinsvadu dupleksā skenēšana (doplerogrāfija). Izmeklējums ieteicams pacientiem, kuri cieš no galvassāpēm, galvas reiboņiem, paaugstināta asinsspiediena, mugurkaula kakla daļas spondilozes, holesterīna vielmaiņas traucējumiem, kā arī pēc insultiem, galvas un kakla traumām. 

Kāju un roku asinsvadu dupleksā skenēšana (doplerogrāfija).

Ekstremitāšu artēriju un vēnu izmeklējumi īpaši ieteicami pacientiem, kuriem ir sūdzības par salšanas, vai tirpšanas sajutām, sāpēm roku un/vai kāju muskuļos, to pietūkumu, paplašinātām kāju vēnām. 

Vēdera aortas, lielās dobās vēnas un tās zaru izmeklēšana. 

Īpaši svarīgs  šis izmeklējums ir pacientiem ar aizdomām par sekundāru hipertensiju, kad paaugstināta asinsspiediena iemesls ir saistīts ar citu orgānu patoloģiju, piemēram, nieru patoloģiju. Sirds mazspējas slimniekiem, izmeklēšanas laikā  var konstatēt izmaiņas vēdera dobuma orgānos, kas var būt sirds mazspējas pazīmes.