<img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=619887925301676&ev=PageView&noscript=1" />Diagnostika

LV | RU | EN

 

 

Pakalpojums „Mamogrāfija” pieejams VCA poliklīnikās: Dzelzceļš, Elite, Olvi, Pļavnieki, Pulss 5 

Pieraksties elektroniski uz izmeklējumu VCA poliklīnikās: Dzelzceļš, Elite, Pulss 5, Olvi

Mammogrāfija

Kopš 2020.gada jūnija jaunākās paaudzes digitālā mamogrāfija ar tomosintēzi ir pieejama VCA poliklīnikās: Dzelzceļš, Elite, Pļavnieki. Pārbaudīt savas krūtis varat 20 minūšu laikā.

Krūts vēzis ir biežākais ļaundabīgais audzējs sievietēm, taču, to savlaicīgi diagnosticējot, slimību iespējams sekmīgi uzveikt. Efektīvākā metode krūts vēža un citu krūts slimību diagnostikā ir mamogrāfija. Kombinētais divu dimensiju (2D) un padziļinātais trīs dimensiju (3D) mamogrāfijas izmeklējums ar tomosintēzi ļauj agrīnāk atklāt aizdomīgas izmaiņas un iespējamās patoloģijas krūts dziedzeros.

KAM JĀVEIC MAMOGRĀFIJAS IZMEKLĒJUMS?

? Ja krūšu ultrasonogrāfijā konstatētas kādas izmaiņas un ir nepieciešams padziļināts izmeklējums

Sievietēm no 40 gadu vecuma profilaktiski reizi divos gados arī tad, ja nav sūdzību par sāpēm krūts dziedzeros un palpācijā nesatausta veidojumus

? Sievietēm no 50 līdz 69 gadiem valsts apmaksā 2D krūšu dziedzeru skrīningu reizi divos gados

? Sievietēm no 35 gadu vecuma profilaktiski reizi gadā, ja pirmās vai otrās pakāpes asinsradiniekiem līdz 50 gadu vecumam ir bijušas saslimšanas ar endokrīnās sistēmas audzējiem

Mamogrāfiju ieteicams veikt periodā no 5. līdz 10. menstruālā cikla dienai Izmeklējums netiek veikts grūtniecības laikā.

Izmeklējuma veikšanai ir nepieciešams ģimenes ārsta vai ārsta - speciālista nosūtījums vai Nacionālā veselības dienesta (NVD) uzaicinājuma vēstule, ja esat vecuma grupā no 50 līdz 69 gadiem.

Mamogrāfijas izmeklējumu veic arī tad, ja ir krūšu implanti, iepriekš par to brīdinot radiologa asistentu.

❗️ Attālināta piekļuve mamogrāfijas izmeklējumu attēliem un aprakstiem DATAMED.LV sistēmā.

** Mamogrāfija ir sieviešu krūšu dziedzeru rentgenoloģiskas izmeklēšanas metode ar zemas intensitātes rentgena stariem. Ar tās palīdzību ir iespējams diagnosticēt dažādas izmaiņas krūšu dziedzeros – cistas un citus veidojumus. Palīdz atklāt krūts dziedzera vēzi agrīnā stadijā.

Ar šo metodi iespējams diagnosticēt audzējus, kad tie vēl ir nelieli un nav jūtami. Savukārt savlaicīgi diagnosticētu  krūts audzēju ārstēšana dod iespēju panākt pilnīgu  izārstēšanu.

Krūts vēža skrīnings  ar mamogrāfijas metodi sievietēm vecumā no 50 līdz 69 gadiem - reizi divos gados ietilpst arī valsts apmaksāto profilaktisko apskašu programmā un ar NVD aicinājuma vēstuli tiek veikts bez maksas.

Vai mamogrāfija ir sāpīgs process?

Mamogrammas metode var radīt nekomfortablas sajūtas, jutīgākas sievietes tās var uztvert kā nelielas sāpes. Pārbaudes laikā krūts tiek saspiesta, lai būtu iespējams uzņemt labāku rentgena attēlu. Rentgena attēla uzņemšana aizņem pāris minūšu, bet viss apmeklējums – apmēram 20 minūšu.

Vai mamogrāfija nekaitē sievietes veselībai? Izmeklējums ar mamogrāfijas metodi uzskatāms par veselībai nekaitīgu.

 

VALSTS APMAKSĀTI KRŪTS VĒŽA IZMEKLĒJUMI VCA POLIKLĪNIKĀS

VCA poliklīnikas šogad nodrošina valsts apmaksātos skrīninga izmeklējumus, tajā skaitā, krūts vēža pārbaudi ar mamogrāfijas metodi.

Tā reizi divos gados pienākas sievietēm vecumā no 50 līdz 69 gadiem. Uzaicinājuma vēstules tiek nosūtītas uz sievietes deklarēto dzīvesvietas adresi aptuveni trīs mēnešu laikā pēc personas dzimšanas dienas.

Ar vēstuli variet doties uz tuvāko iestādi veikt izmeklējumu. Zemāk adreses, kurās VCA poliklīnikās variet veikt mamogrāfijas izmeklējumu:

  • VCA “Pļavnieki”, Andreja Saharova ielā 16, Rīga (Diagnostiskās mammogrāfijas pakalpojumi un skrīninga mammogrāfijas izmeklējumi tiek veikti rindas kārtībā bez iepriekšējā pieraksta, radioloģijas nodaļas darba laikā: I, II, III, IV no plkst.8.00 līdz 20.00 V-no plkst.8.00 līdz 19.00)
  • VCA “Elite”, Anniņmuižas bulvāris 85, Rīga (Diagnostiskie mammogrāfijas izmeklējumi un skrīninga mammogrāfijas izmeklējumi tiek veikti saskaņā ar iepriekšējo pierakstu.)
  • VCA “Pulss 5”,  Lāčplēša iela 38, Rīga (Diagnostiskās mammogrāfijas pakalpojumi un skrīninga mammogrāfijas izmeklējumi tiek veikti rindas kārtībā bez iepriekšējā pieraksta Radioloģijas nodaļas darba laikā no plkst. 8.00 līdz 20.00)
  • VCA “Olvi”, Arhitektu iela 12, Daugavpils (Diagnostiskie mammogrāfijas izmeklējumi un skrīninga mammogrāfijas izmeklējumi tiek veikti saskaņā ar iepriekšējo pierakstu)

Piesakies pa tālr. 677 99 977, 8828 vai www.epoliklinika.lv.

Ja vēstuli esi pazaudējusi vai neesi saņēmusi.  VCA poliklīnikās iespējams saņemt skrīninga mamogrāfijas pakalpojumu bez uzaicinājuma vēstules uzrādīšanas. Ja esi vecumā 50 - 69 gadiem vari doties uz zemāk redzamajām adresēm, lai pārliecinātos, vai Vadības informācijas sistēmā ir redzama derīga uzaicinājuma vēstule. Un ja tāda ir-tad veikt izmeklējumu:

 

VCA “Pļavnieki” Andreja Saharova ielā 16, Rīga   Radioloģijas nodaļas reģistratūrā (ēkas 7.stāvs).  darba dienās no plkst.8.00 līdz 20.00
 VCA “Elite” Anniņmuižas bulvāris 85, Rīga  Radioloģijas nodaļas reģistratūrā (ēkas 5.stāvs).  darbdienās no plkst.8.00 līdz 19.00
 VCA “Pulss 5” Lāčplēša ielā 38, Rīga  Struktūrvienības reģistratūrā (ēkas 1.stāvs),  vēršoties jebkurā reģistratūras lodziņā   darbdienās no plkst.8.00 līdz 20.00
VCA “Olvi” Arhitektu ielā 12, Daugavpils  Struktūrvienības reģistratūrā (ēkas 1.stāvs)  darba dienās no plkst.8.00 līdz 20.00

:

mammograf.

 

 

 

 

 Ārstniecības iestādes numurs 0100-64120.

 

Vai varam Jums palīdzēt?

Uzrakstiet un mēs sazināsimies ar Jums.

Неверный ввод
Неверный ввод1
Неверный ввод2
Неверный ввод3
Неверный ввод4
Неверный ввод
Неверный ввод
Неверный ввод
Неверный ввод
Неверный ввод
Неверный ввод
Неверный ввод
Неверный ввод7
Неверный ввод

Яндекс.Метрика

2016 vca.lv Visas tiesības aizsargātas. Jebkāda veida satura pārpublicēšana bez rakstiskas atļaujas stingri aizliegta.