<img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=619887925301676&ev=PageView&noscript=1" />Asinsspiediena monitorēšana (24 h)

Pieteikties vizītei!

Pierakstīties elektroniski!

Pakalpojums Asinsspiediena monitorēšana (24 h) pieejams VCA poliklīnikās: Pļavnieki, Dubulti, Elite, Pulss 5, Liepājas MC, 

24 stundu asinsspiediena monitorēšana  metode, kuru izmanto, lai noteiktu asinsspiediena svārstības diennakts laikā. Normāli cilvēka asinsspiediena svārstības normāli ir atkarīgas no fiziskās slodzes. Parasti slodzes laikā tas paaugstinās. Cilvēkiem mēdz būt arī pastāvīgi paaugstināts vai mainīgi paaugstināts asinsspiediens neatkarīgi no slodzes.

Arteriālās hipertensijas diagnoze mūsdienās sastopama arvien biežāk un diemžēl arī gados jauniem cilvēkiem, tāpēc diagnozes precizēšanai ir ļoti svarīgi ir veikt 24 stundu asinsspiediena monitorēšanu. Mēdz būt arī tā saucamā „baltā halāta hipertensija", kad pacientam, apmeklējot ārstu, vienmēr ir paaugstināts asinspiediens, bet ikdienā, sev ierastos apstākļos, tas ir normāls. Tādos gadījumos ir mērķtiecīgi veikt 24 stundu asinsspiediena reģistrāciju.

Arī grūtniecības laikā bieži novēro asinsspiediena svārstības. Grūtniecēm ir īpaši svarīgi uzturēt normālu asinsspiedienu. Lai pārliecinātos par grūtnieces asinsspiedienu ilgākā laika posmā, arī ir ieteicams veikt 24 stundu asinsspiediena reģistrāciju.