<img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=619887925301676&ev=PageView&noscript=1" />Urologs VCA poliklīnikās

urologs

 

Pakalpojums Urologs pieejams VCA poliklīnikās: Aura, Elite, Jugla, Pļavnieki, Pulss 5, Vesels, Dzelzceļa VC, Dinas

Urologs konsultē pacientus ar urīnizvadceļu saslimšanām, kā arī vīriešus ar dzimumorgānu saslimšanām. Veic nepieciešamos diagnostikos izmeklējumus, kā arī šo slimību ārstēšanu. Jūs varat saņemt nepieciešamo ārstēšanu pie urologa, ja Jums ir sekojošas veselības problēmas: 

  • urīna nesaturēšana (sievietēm, vīriešiem);
  • urinācijas traucējumi (sievietēm un vīriešiem);
  • nierakmeņu slimības;
  • prostatas saslimšanas;
  • labdabīga priekšdziedzera (prostatas adenoma) hiperplāzija;
  • onkoloģiskās (urīnpūšļa, nieru, priekšdziedzera jeb t.s. prostatas, sēklinieku un dzimumlocekļa);
  • erekcijas un potences traucējumi (vīriešiem);
  • vīrieša dzimumorgānu saslimšanas un urīnceļu infekcijas (tai skaitā vīriešu seksuāli transmisīvās saslimšanas);
  • vīriešu neauglība.

Vīrieši bieži nevēlas apspiest savas veselības problēmas un it īpaši ja tās saistītas ar tik delikātu tēmu, kā  intīmās veselības problēmas. Diemžēl tik vieglprātīga attieksme bieži noved pie dzīves kvalitātes zuduma. Tāpēc – jo ātrāk tiks noteikta diagnoze, jo efektīvāk varēs palīdzēt konkrētajā situācijā. 

VCA poliklīnikas piedāvā vispusīgu vīrieša veselības pārbaudi dienas stacionāra apstākļos. Sertificēta internista uzraudzībā tiek izvērtēts plaušu, sirds asinsvadu un vēdera dobuma orgānu funkcionālais stāvoklis, aprēķināti iespējamie sirds asinsvadu slimību riski, dotas rekomendācijas par pareizu uzturu un racionālu dzīvesveidu. Tiek veikta padziļināta reproduktīvās sistēmas pārbaude. Sertificēts urologs veic transrektālu USG, priekšdziedzera vēža profilaktisku pārbaudi, konfidenciāli konsultē par erekcijas un potences traucējumiem. 

VCA poliklīnikas piedāvā šādus uroloģiskos izmeklējumus: 

  • fibrocistoskopija dienas stacionārā
  • cistoskopija – endoskopiska urīnpūšļa izmeklēšana;
  • ultrasonogrāfija;
  • magnētiskā rezonanse;
  • datortomogrāfija
  •  

  Analīzes: Analīžu rezultāts būs gatavs 10 minūšu laikā:

   

 • Floras(bakteriālās un vīrusa infekcijas, piemēram herpes vīruss) analīzes;
 • Analīzes pret antibakteriālo jūtību;
 • Urīna analīzes, AIDS, SED, asinsaina.

Manipulācijas:

 • Hidrocelles punkcija;
 • Dzimumlocekļa plastika un intrakavernozās injekcijas, piemēram, erektīvās disfunkcijas ārstēšanai;
 • Agrīnā priekšdziedzera vēža diagnostika un prostatas biopsija vīriešiem pēc 40 gadiem.
 • Urīna nesaturēšanas ārstēšana

    Par urīna nesaturēšanu uzskata jebkuru patvaļīgu, nekontrolētu urīna noplūdi. Tā nav norma, bet problēma, kas būtiski ietekmē gan paša, gan tuvinieku dzīves kvalitāti, tāpēc tā ir jāārstē laikus.

  Svarīgi! Pētījumi liecina, ka vidēji katra trešā sieviete cieš no dažāda smaguma pakāpes urīna nesaturēšanas. Vīriešiem šī problēma attīstās retāk, vidēji – katram desmitajam.

  Pamatā izšķir divus urīna nesaturēšanas veidus. Slodzes urīna nesaturēšana rodas fizikās aktivitātes laikā – skrienot, vingrojot, klepojot, šķaudot, smejoties utt. Tā pamata iemesls ir iegurņa pamatnes muskulatūras novājināta funkcija, uretras hipermibilitāte. Slodzes laikā pieaugot spiedienam vēdera dobumā, to novada arī uz urīnpūsli. Ja urīnizvadkanāla slēdzējmehānismi ir novājināti, tie nespēj noturēt radušos spiediena pacēlumu, un rodas urīna nesaturēšana. Urgentu (pēkšņu) urīna nesaturēšanu parasti rada urīnpūšļa funkcijas traucējumi. Var būt arī jaukta tipa urīna nesaturēšana, kad kombinēti abi iepriekšminētie veidi. 

  Zināšanai: Urīnpūšļa darbības traucējumus var radīt neiroloģiskas slimības, muguras smadzeņu bojājumi, arī insults, tāpēc ir svarīga savlaicīga izmeklēšana. Galvenie riska faktori, kas izraisa urīna nesaturēšanu, ir organisma novecošana, estrogēnu deficīts, klimakss, liekais svars, smēķēšana, cukura diabēts, insults, neiroloģiskas slimības, komplicētas, traumatiskas dzemdības, ginekoloģiskas operācijas, smags fizisks darbs, mazā iegurņa orgānu noslīdējumi. 
  Ieteikums: izvairīties no riska faktoriem. Svarīga loma ir ķermeņa svara samazināšanai, veselīgam dzīvesveidam, uzturam, fiziskām aktivitātēm, iegurņa pamatnes muskulatūras nostiprināšanai jaunībā.

  Zināšanai: vīriešiem urīna nesaturēšana bieži liecina par nopietniem veselības traucējumiem – pārplūdes urīna nesaturēšanu. To rada komplcētas, laikus un adekvāti neārstētas labdabīgas prostatas palielināšanās vai urīnizvadkanāla sašaurināšanās.

  Diagnostikas un ārstēšanas iespējas.

  Urodinamiskie izmeklējumi.

    Apakšējo urīnceļu funkcionālie izmeklējumi sniedz objektīvu informāciju par urīnpūšļa un urīnizvadkanāla darbību. Tie ir dažāda veida un sarežģītības pakāpes. Vienkāršākie – mik cijas dienasgrāmata, ko pacienti aizpilda mājās, urofloumetrija – urīna plūsmas mērījums, ko veic vairākās ārstu praksēs Latvijā. Sarežģītākie – spiediena/plūsmas mērījumi, uretras spiediena profilometrija, ambulatorā urodinamika, un videouradinamika – prasa speciāli aprīkotu kabinetu un aparatūru.

  Urīnpūšļa sāpju sindroms.

    Pacienti sūdzas par sāpēm vēderā, vēdera lejasdaļā. Sāpes ir hroniskas, dažādas intensitātes, var ilgt vairākus mēnešus. Tās var būt saistītas ar urīnpūšļa uzpildīšanos un iztukšošanos un biežu vēlmi urinēt. Veicot urīna analīzi un vēdera dobuma ultraskaņu, parasti novirzes neatklājas. Bieži nelīdz arī noteiktie antibiotiķi un pretsāpju līdzekļi.

  Efektīvi vingrojumi

    Vieglas un vidējas slodzes urīna nesaturēšanas gadījumā labu ārstēšanas rezultātu var gūt, veicot iegurņa muskulatūras nostiprinošos Kēgela vingrojumus. Tie jāpilda regulāri, vairākas reizes dienā 3–6 mēnešus. Pareizai vingrojumu apguvei noderīga fizioterapeita konsultācija. Ja vingrojumu efektivitāte nav pietiekama saturēšanas gadījumā ir nepieciešama operācija.

    Pēkšņas urīna nesaturēšanas ārstēšana ir medikamentoza, palielinot spēju urīnpūslim uzkrāt pietiekamu urīna daudzumu, pirms rodas vēlme urinēt.

  Valsts atbalsts

    Urīna nesaturēšanas gadījumā pacientiem ir tiesības uz valsts apmaksātām autiņbiksītēm, jostbiksītēm, uzsūcošajām biksēm, ko izraksta ģimenes ārsts. Vidēji vienam pacientam mēnesī nepieciešams 90 urīna uzsūcošo izstrādājumu.