Onkologs

Pakalpojums Onkologs pieejams VCA poliklīnikās: Jugla

VCA medicīnas centros ir pieejams īpašs onkoloģijas kabinets. Šajā kabinetā pie pieredzējuša un zinoša speciālista ir iespēja konsultēties visiem tiem pacientiem, kuri dažādu apsvērumu dēļ baidās vai nevēlas doties uz Latvijas Onkoloģijas centru.

Konfidenciālais onkoloģijas kabinets saviem pacientiem nodrošina arī tā sauktā „otrā speciālista” viedokli, kas onkoloģiskajās slimībās ir ļoti būtisks un ieteicams: ja rodas kādas šaubas, var aiziet pie otra onkologa. Viens ārsts prot labāk pastāstīt, cits varbūt ir vārdos skopāks. Tiek piedāvāta iespēja pārliecināties par sava ārsta viedokļa pareizību, kas palīdz lēmumu pieņemšanā.

Svarīgi, lai pacients uzticētos ārstam, jo konfidenciāla saruna ar zinošu onkologu ir tik noderīga!

Konsultācijas gaitā ārsts pacientiem nosaka vajadzīgos izmeklējumus, iesaka, pie kādiem speciālistiem vērsties turpmāk, vai un kad ir nepieciešams ierasties specializētā onkoloģiskā iestādē vai turpināt novērošanos pie onkologa vai kāda cita speciālista. Nepieciešamības gadījumā ārsts nosaka terapiju. Šeit konsultē pacientus, kuriem ir aizdomas uz ļaundabīgu saslimšanu, kuriem ir nepieciešama diferenciāldiagnostika, kuriem jau ir uzstādīta diagnoze un kuri vēlas saņemt otra speciālista viedokli.

Jāsaprot, ka, ja diagnoze ir onkoloģiska, par to uzzinot, katrs reaģē citādi. Ir cilvēki, kuri noslēdzas sevī, negrib īsti nevienu uzklausīt. Viņu tu vinieki vēlas iesaistīties, palīdzēt mobilizēties ārstēšanai, bet nezina, kas īsti būs, kā jārīkojas. Tāpēc ārsts strādā ar slimnieka tuviniekiem, konsultējot viņus, stāstot par ārstēšanās iespējām, sniedzot nepieciešamo atbalstu. 
Speciālisti atgādina, ka vēzis ir hroniska slimība, ar ko jāsadzīvo. Nekavējoties ir jādodas pie ārsta, ja parādās nemotivēts vājums vai nespēks; klepus ilgst ilgāk par mēnesi un parādās asiņojošas gļotas; moka nepārtraukta caureja vai pretēji – aizcietējumi; krūtis ir mainījušas savu formu, ir sataustāmi veidojumi vai parādās asiņaini izdalījumi no krūts gala; urīnā ir parādījušās asinis vai ir pārāk bieža urinēšana; aizsmakums ilgst vairāk nekā 3 vai 4 nedēļas; parādās asiņaini izdalījumi no dzimumceļiem, sevišķi pēc menopauzes iestāšanās; strauji samazinās svars; ir regulāra nakts svīšana vai drudzis; moka ilgstoša nieze anālajā vai dzimumorgānu rajonā; parādās muguras sāpes, sāpes iegurnī, vēdera uzpūšanās vai gremošanas traucējumi; atrastas daudzkrāsainas dzimumzīmes ar neregulārām malām vai asiņojošas dzimumzīmītes; ir kārpas, ādas veidojumi, nedzīstošas čūlas, plankumi, kas maina krāsu, izmēru vai formu; parādās čūlas mutē vai balti (sarkani) plankumi uz smaganām, mēles vai mandelēm, kā arī ir ilgstošas sāpes mutē. 
VCA Medicīnas centros veic onkoloģisko saslimšanu un jaunveidojumu diagnostiku, ārstēšanu un profilaksi 
NB! Nekavējoties dodies pie ārsta, ja:

 • parādās nemotivēts vājums vai nespēks;
 • klepus ilgst ilgāk par mēnesi un parādās asiņainas gļotas;
 • moka nepārtraukta caureja vai gluži pretēji aizcietējumi;
 • krūtis ir mainījušas savu formu, ir sataustāmi veidojumi vai parādās asiņaini izdalījumi no krūts gala;
 • urīnā parādījušās asinis vai ir pārāk bieža urinācija;
 • aizsmakums ilgst vairāk nekā trīs četras nedēļas;
 • parādās asiņaini izdalījumi no dzimumceļiem, sevišķi pēc menopauzes iestāšanās;
 • strauji samazinās svars;
 • ir regulāra nakts svīšana vai drudzis;
 • moka ilgstoša nieze anālajā vai dzimumorgānu rajonā;
 • parādās muguras sāpes, sāpes iegurnī, vēdera uzpūšanās vai gremošanas traucējumi;
 • atrastas daudzkrāsainas dz mumzīmes ar neregulārām ma lām vai asiņojošas;
 • ir kārpas, ādas veidojumi, ne dzīstošas čūlas, plankumi, kas maina krāsu, izmēru vai formas;
 • parādās čūlas mutē vai balti (sarkani) plankumi uz smaganām, mēles vai mandelēm, kā arī ilgstošas sāpes mutē.