FleboloģijaPakalpojums Fleboloģija pieejams VCA poliklīnikās: Elite, Jugla, Pļavnieki

VĒNU OPERĀCIJAS KĀJU VESELĪBAI

No kāju vēnu operācijas vairs nav jābīstas – mūsdienās tie ir tikai daži nelieli dūrieni, un darbā var atgriezties jau nākamajā dienā.

Kādos gadījumos izmantojamas vēnu lāzeroperācijas? Lāzers pašlaik jau kļuvis par vēnu operāciju zelta standartu, jo ar šo metodi slimās vēnas var pilnīgi likvidēt un atkārtota operācija nav nepieciešama. Retos gadījumos, kad uzreiz nevar likvidēt visus bojātās vēnas zarus, procedūru var papildināt ar putu skleroterapijas metodi. Lāzeroperācija ir piemērota gan smagākos gadījumos, kad jau izveidojušās nedzīstošas trofiskās čūlas, gan ārstējot nesenākus vēnu bojājumus jaunākiem cilvēkiem, kuri jau uzreiz pēc procedūras var atgriezties darbā.

Kādi izmeklējumi nepieciešami?

Pamatizmeklējums ir duplekssonogrāfija, kas ļauj novērtēt kāju zemādas vēnu saslimšanas smaguma pakāpi. Nepieciešama pilna asinsaina. Tā kā lāzeroperācija notiek lokālā anestēzijā, pirms tās vajadzīga arī asins koagulogramma jeb asins recēšanas novērtējums.

Kādi ir ierobežojumi?

Ierobežojumu ir visai maz. Nav ieteicams veikt sievietēm grūtniecības periodā un pacientiem ar smagām sirds un asinsvadu slimībām.

Kā notiek operācija?

Operācija notiek vietējā anestēzijā, tā ir relatīvi nesāpīga. Ārsts veic tikai 4–5 dūrienus bojātajās kājas vēnās, kur ievada lāzera vadu, lai apstrādātu vēnas ar lāzera staru. Pēc tam uzliek pārsēju, uzvelk kompresijas zeķes, un pacients var doties mājās vai atgriezties darbā! Pēc operācijas ieteicams daudz staigāt, lai veicinātu asinsriti.

Kāds ir atveseļošanās periods? Pēc operācijas vajadzīgas divas vizītes pie ārsta un atkātots duplekssonogrāfijas izmeklējums. Pirmā vizīte parasti ir 10 dienas pēc operācijas, otra – turpmāko trīs mēnešu laikā. Ja ārsts zina, kuras vēnas ir jāslēdz, un precīzi izvēlas nepieciešamo lāzera enerģiju, komplikācijas nerodas un atkārtot procedūru nav nepieciešams. Arī rētas nepaliek.

Kas jāievēro atveseļošanās laikā?

Ir jāstaigā – jo vairāk, jo labāk! Tā uzlabojas asins attece dziļajās kāju vēnās. Var darīt visas ikdienas aktivitātes, vienīgi vēlams izvairīties no pārmērīgas fiziskās slodzes, pirts

Vai jāvalkā kompresijas zeķes?

Pēc operācijas tās vajadzētu valkāt divus mēnešus vai, vēl labāk, līdz brīdim, kad ārsts pateiks, ka tās vairs nav nepieciešamas.

Kādas ir priekšrocības, veicot vēnu lāzeroperāciju VCA poliklīnika?

Var izvēlēties savai dzīvesvietai tuvāko iestādi. Turklāt pie mums vēnu stāvokli pirms operācijas novērtē divi speciālisti, katrs ar sev pieejamo diagnostikas aparatūru – gan radiologs, gan operējošais ķirurgs.

Pieraksties!
Pieraksties pie ķirurga uz konsultāciju                                Dienas ķirurģijas stacionāri                                         
VCA „Pļavnieki" 67799977   VCA „Pļavnieki” 26959050
VCA „Jugla" 67799977   VCA „Elite”  2862453667413931
VCA „Elite" 67799977   VCA „Jugla” 67537706
VCA „Aura" 67799977   VCA „Liepājas MC” 63428796
VCA  „Pulss 5" 67799977      
VCA „Vesels" 67509640      
VCA „Dzelzceļa veselības centrs" 67212806      
VCA „Olvi" 65441226      
VCA „Medicīniskā firma Dinas" 65435234      
VCA „Liepājas MC” 63428796