Image

Rentgenogrāfija

Rentgens (RTG) ir plaši izmantota vizuālās diagnostikas metode. To veicot, tiek iegūti ķermeņa daļas attēli, kas palīdz speciālistam noteikt diagnozi un izvēlēties efektīvu terapiju.  

  • Ātra, komfortabla un plaši izmantota vizuālās diagnostikas metode
  • Pieejami visi rentgenoloģijas pamatizmeklējumi - krūškurvja orgānu (jeb plaušu rentgens), kustību un balsta orgānu (kaulu, locītavu un muguras skriemeļu), deguna blakusdobumu un citu ķermeņa daļu izmeklējumi
  • Rezultāti attālināti www.datamed.lv 3-5 darba dienu laikā
  • Iespēja veikt muguras vai kājas pilna garuma rentgenizmeklējumus (panorāmas attēls)
Kad nepieciešams veikt rentgenu (RTG)?

Rentgens visbiežāk tiek veikts, lai diagnosticētu vai izvērtētu:

  • kaulu un locītavu sistēmas traumas (lūzumi, mežģījumi) un slimības (piemēram, deģeneratīvas pārmaiņas, veidojumi, iekaisumi);
  • mugurkaula slimības (piemēram, deģeneratīvas pārmaiņas, skolioze, osteoporotiski lūzumi);
  • plaušu un sirds slimības;
  • deguna blakusdobumu slimības u.c..
Kā notiek rentgenogrāfija?

Pacients tiek lūgts nostāties vai apgulties starp iekārtas rentgena spuldzi un digitālo sensoru. Kamēr iekārta raida rentgena starus cauri izmeklējamām ķermeņa daļām, pacientam ir jābūt nekustīgam. Izmeklējumu rezultātā iegūst digitāla formāta rentgenuzņēmumus, kas centralizēti glabājas speciālā rentgenattēlu arhivēšanas un komunikāciju sistēmā.

Kā sagatavoties izmeklējumam VCA?

Nav nepieciešama īpaša sagatavošanās. Pirms izmeklējuma speciālists var lūgt noņemt aksesuārus, kas traucē attēla uzņemšanai, kā arī novilkt apģērbu (piemēram, ja tiek veikts plaušu rentgens).

Rentgena rezultāti

Rezultāti tiek saņemti 3–5 darbadienu laikā www.datamed.lv vai poliklīnikas reģistratūrā


Brīdinājumi

Speciālists izvērtē viena izmeklējuma laikā saņemto starojuma daudzumu, tādēļ vairāku RTG attēlu uzņemšana var tikt veikta, ievērojot intervālu.

Rentgena izmeklējums netiek veikts grūtniecības laikā, izņemot akūtu situāciju gadījumā.

INFORMĀCIJA PAR PIERAKSTĪŠANOS VCA

Obligāti nepieciešams ārsta nosūtījums gan valsts līdzfinansēta, gan maksas pakalpojuma saņemšanai (pamatojums: MK noteikumi Nr. 482 “Noteikumi par aizsardzību pret jonizējošo starojumu medicīniskajā apstarošanā”, 12. un 14. punkts). Rentgens bez nosūtījuma netiek veikts.

Pacientiem ar veselības apdrošināšanas polisi pakalpojumus apmaksā atbilstoši veselības apdrošināšanas programmas nosacījumiem.